Kněževes – Praskolesy 1:4
Fotbal, I.B třída, sk. A

Mužstvo Praskoles přijelo do Kněževsi s cílem bodovat a odpoutat se z konce tabulky. Tento cíl hostů se začal naplňovat už od první minuty. Nejprve zahrozil Šindelář, ale jeho průnik byl sražen na rohový kop. Ten Praskolesy zahrávaly ještě v úvodní minutě a po rohu svého bratra se prosadil gólově Jiří Hrdlička – 0:1. Další minuty patřily oběma mužstvům, ale šance domácích i hostů zůstaly nevyužity. Od patnácté minuty přece jen převzali aktivitu hosté z Praskoles. V 16. minutě vysunul dopředu Šindelář Číhaře, toho srazil domácí brankář Doubrava a Praskolesy zahrávaly pokutový kop. K tomu se postavil Číhař, ale domácí brankář se zaskvěl nejen proti jeho střele, ale i proti dorážce Hacmace. Ve 22. minutě střílel domácí Gonda z dálky nad branku Lukavského. O minutu později byla na druhé straně hřiště sražena střela Permana domácí obranou mimo branku. V rozmezí 25. a 27. minuty musela naplno zapnout hostující obrana, aby odvrátila šance domácích Hanycha s Gondou. Ve 30. minutě zabojovali ve středu hřiště střídající Švejda s Permanem, míč se dostal k Číhařovi, po jehož střele vedli hosté už o dvě branky – 0:2. Ve 32. minutě si se střelou Komžíka poradil Lukavský. Ve zbytku prvního poločasu Praskolesy přece jen přenechaly míč na kopačkách domácích hráčů, ale tři šance domácího Hanycha brankou neskončily.

V úvodu druhého poločasu se šance střídaly na obou stranách, ale stav utkání se neměnil. V 52. minutě střílel domácí Šefara mimo. V 59. minutě postupoval sám na brankáře Švejda, ale jeho střelu vytlačil brankář Doubrava na horní tyčku. V 61. minutě se po dlouhém nákopu Kadeřábka dostal k míči Číhař a z hranice velkého vápna nedal levačkou domácímu brankáři šanci – 0:3. Praskolesy tak vedly už o tři branky a spěly k zisku všech tří bodů. V 67. minutě zahrávali domácí Kutílek s Hanychem nepřímý kop, ale míč skončil v Lukavského rukavicích. V 73. minutě zkoušel své štěstí Gonda, ale jeho přímý kop zastavila zeď a následná dorážka skončila vysoko nad. V následujících pěti minutách se dopředu dvakrát probíjel Číhař, ale své šance nevyužil. V 83. minutě se přece jen domácí dočkali branky, když sražená střela domácího Čihaře zapadla za Lukavského záda – 1:3. V 85. minutě mířil hlavou nepřesně domácí Kopřiva. V posledních minutách zápasu se ke slovu opět dostal Jakub Číhař, kterého nejprve výborný domácí brankář Doubrava vychytal, ale v nastaveném čase přece jen musel lovit míč ze své sítě počtvrté – 1:4 Praskoleský Číhař tak vstřelil svou třetí branku v utkání a rozhodl o zaslouženém vítězství hostů, kteří si na jaře připsali již čtvrtou výhru a odpoutali se ode dna tabulky.

Branky: R. Čihař – J. Číhař 3, J. Hrdlička. Rozhodčí: Vočka – Glogar, Plesl. Diváků: 100. Poločas: 0:2. TJ Praskolesy: Lukavský – Smetana, Žalud, Kadeřábek, J. Hrdlička, Drábek, Šindelář (25. Švejda), Hacmac (80. Šteiner), Perman, P. Hrdlička (70.Zelenka), Číhař.

Autor: Petr Bežo