V pěkné hale, kde hraje své prvoligové zápasy i zručský futsalový tým, se představilo hned pět prvoligových tymů starších žáků, jediným zástupcem divize bylo právě FK Hořovcko. Hrálo se systémem každý s každým 2x12 minut, přičemž do dvoudenního finálového turnaje na Moravě postupoval pouze vítěz. Zápasy rozhodovali kvalitní divizní rozhodčí Dobrý, Garaja a Váňa.

Celý turnaj zahájilo utkání Motorletu se Slavií Praha a sešívaní vyhráli po boji 2:1. Tento zápas byl předzvěstí toho, že na palubovce budou k vidění kvalitní zápasy. Ve druhém zápase nastoupilo Hořovicko proti favoritovi Spartě Praha, která svoje postavení také potvrdila a po poločase 4:0 nakonec zvítězila 6:0. Hráči Hořoivcka jakoby se seznamovali s prostředím haly, ve druhé půli už to bylo vyrovnanější a v samém závěru mohlo Hořovicko třikrát skórovat, ale nepodařilo se mu vstřelit gól.

Poté byla k vidění kanonáda v zápase Plzeň – České Budějovice, které skončilo 8:4. Sparta následně zdolala Motorlet čtyřbrankovým rozdílem a poté přišlo vysoké vítězství Slavie nad Českými Budějovicemi 7:0. Kolo zakončilo utkání Hořovicka s Viktorií Plzeň, v němž se modrobílí ujali vedení, které postupně navýšili na 4:2, viktoriáni se však nevzdávali, vždyť byli společně se Spartou pasováni na adepta postupu. Plzeň dokázala vyrovnat na 4:4, ale chvilku před koncem, kdy se oba celky snažily strhnout vedení na svojí stranu, dokázal Hrdlička přehodit gólmana a uzavřít tak skóre na konečných 5:4.
Tento výsledek vyhovoval především oběma pražským S, které se utkaly mezi sebou v dalším zápase, v němž byla citelná rivalita obou celků, Sparta zvítězila 3:1. Plzeň si pak spravila chuť na Motorletu, který přesttřílela o pět branek. Hořovicko hrálo dramatický zápas s Českými Budějovice a v začátku kontorlovalo hru a vytvářelo si šance. Jenže gól padl na druhé straně a ve druhé půli přidali Jihočeši ještě dva. Naděje vykřesal Kadlec snížením na 1:3, ale Budějovice dokázaly vstřelit čtvrtý gól.

Sparta následně porazila i Plzeň a na palubovku nastoupily celky Slavie a Hořovicko. V zápase se projevila fyzická převaha Pražanů, kteří točili tři čtyřky, zatímco Hořovicko pouhé dvě plus dva další hráči. Slávisté potvrdili technickou vytříbenost a vyhráli 6:0, Hořovicku nebyl souzen ani čestný gól, který měl na kopačce v závěru Šlajer. Motorlet v dalším zápase zdolal České Budějovice 5:1.

V závěrečných zápasech odevzdaná Plzeň podlehla Slavii 2:9 a Sparta potvrdila postup s Českými Budějovicemi. V úplně posledním zápase se hrálo o bronzovou příčku. Hořovicko po nadějném úvodu ale obdrželo od Motorletu dva góly, jenže pak přišel obrat, ke kterému zavelel Tregler svým gólem. Vše bylo podpořeno v celém turnaji výtečným způsobem chytajícího Vaníčka, který se vrátil z reprezentačního srazu. Hořovicko dokázalo vývoj zápasu obrátit až na 5:2, Motorlet se zmohl pouze na odpověď jediným gólem.

Výsledky turnaje: Motorlet – Slavia 1:2, Sparta – Hořovicko 6:0, Plzeň – České Budjěovice 8:4, Motorlet – Sparta 3:7, Slavia – Česdké Budějovice 7:0, Hořovicko – Viktoria Plzeň 5:4 (branky Tregler 2, Hájek, Lacina, Hrdlička), Sparta – Slavia 3:1, Plzeň – Motorlet 9:4, České Budějovice – Hořovicko 4:1 (Kadlec), Sparta – Plzeň 9:3, Slavia – Hořovicko 6:0, Motorlet – České Budějovice 5:1, Plzeň – Slavia 2:9, České Budějovice – Sparta 0:6, Hořovicko – Motorlet 5:3 (Tregler 2, Lacina, Hájek, Hrdlička).

Tabulka:
1. AC Sparta Praha 30:8 15
2. SK Slavia Praha 25:6 12
3. FK Hořovicko 11:23 6
4. Viktoria Plzeň 26:31 6
5. Motorlet Praha 16:24 3
6. Čes. Budějovice 10:26 3

V neděli měli hrát ve Zruči svůj turnaj i mladší žáci Hořovicka, ale jejich účast byla odvolána z důvodu chřipkové epidemie. V jiné skupině kategorie mladších žáků se představí i hráči Českého Lva–Union Beroun. Starší žáci Hořovicka pokračují v klidné přípravě se zaměřením na několik dalších halových turnajů.

Autor: Jan Bežó ml.

Foto: Starší žáci FK Hořovicko na semifinále halového mistrovství republiky získali třetí příčku v tomto složení: Kadlec, Tregler, Lacina, Šlajer, Vaníček, Křikava, Hrdlička, Kříž, Hájek, Tomášek, Budínský. Foto: Lenka Treglerová