Zdice – Komárov 6:1
Fotbal, I.B třída, skupina E

Úvod utkání na trávníku pokropeném deštěm přinesl překvapivý nástup Komárova, který zpevnil obranu a snažil se brejky zaskočit domácí Olympii. Jenže jednou z celoročních slabin Komárova je koncovka, což se také plně projevilo v úvodu zápasu, když tři dobré přílěžitosti hosté promarnili, domácí podržel Kasal. Poté vytěžily Zdice z minima maximum, když postupně získávaly půdu pod nohama. Gólu se diváci dočkali ve 37. minutě, kdy si Froněk poradil s obranou hostů a zasunul míč k tyči – 1:0. V předposlední minutě první půle dorazil Huml centr Carvána do Trávovy branky – 2:0. Pro hosty to byl dosti krutý závěr poločasu.
Zisk dvoubrankového vedení pro domácí zanechal psychický útlum na kopačkách komárovských hráčů a Olympie se v brzké době dočkala branek. V 53. minutě vyslal střídající Macourek do únika Kmenta a ten nedal brankáři šanci – 3:0. V 65.minutě přišel nejlepší okažik zápasu, když se Kment opřel do voleje napříč Trávovou brankou – 4:0. Hosté se pak přece jen dočkali snížení, když se po stříleném centru prosadil Solar a Kasal míč ani nadvakrát nedokázal vyškrábnout ze sítě – 4:1. Čtyři minuty před koncem završil Kment dorážkou svůj hattrick – 5:1. V poslední minutě rozšířil brankový účet na půltucet v komárovské síti ještě Huml, který dorazil do sítě střílenou přihrávku Macourka.
„V prvním poločase jsem nebyl s naší hrou spokojený, hosty jsme pustili zbytečně do šancí. Druhá půle byla o něčem jiném, k vítězství nám pomohl i soupeř, který jakoby rezignoval,“ uvedl trenér Zdic Miroslav Porsch, který dodal: „Jsme rádi, že jsme splnili náš cíl, kterým byla záchrana soutěže, na sto procent. To se nám povedlo již teď a můžeme přemýšlet o další sezóně.“
Branky: 37. Froněk, 44. a 90. Huml, 53., 65. a 86. Kment – 75. Solar.
Rozhodčí: Tychlert – Kočárek, Šťastný. Diváků: 100. Poločas: 2:0.
FK Olympie Zdice: Kasal, Košťálek, Křesťan, Svatý, Svoboda, Palek, Kosík, Carván, Froněk, Kment, Huml, střídali Merhaut, Macourek, Šinták.
FK Komárov: Tráva, Hochmann, Eichenmann, Bartoš, Klekner, Zeman, Jonák, Kubička, Solar, Kebrdle, Ernest, střídal Lisý.