Zdice – Osek 5:1
Výsledek sice vypadá jednoznačně, ale na chvíli Zdice hosté zaskočili. Po úvodu, do kterého Olympie vlétla zhurta a soupeře zatlačila, se na konci úvodní desetiminutovky totiž uvolnil na druhé straně osecký šutér Doležal a otevřel skóre – 0:1. Po dvou třech nepřesnostech se ale domácí nadechli k náporu a výsledkem toho byl průnik Hebedy, který byl faulován ve vápně. Nařízenou penaltu Stádník proměnil a vyrovnal – 1:1. Za tři minuty bylo tedy vyrovnáno a osečtí hráči byli na bodu mrazu. Po chvíli se domácí publikum zaradovalo podruhé, když Froněk z pravé strany přehodil vyběhnuvšího brankáře – 2:1. „Kluci hráli dobře, udělali jsme snad jedinou chybu, kterou hosté využili v úvodní gól,“ uvedl trenér Zdic Jaroslav Stádník, kterému nadělala vrásky na čele srážka jeho syna Lukáše, po níž odjel domácí hráč do nemocnice. „Museli ho odvézt na šití, naštěstí se nejedná o otřes mozku,“ řekl k situaci zdický trenér, který na hřiště vyslal Palka. Na druhé straně se ale zranil také Doležal, který vystřídal o přestávce a údernost oseckého útoku se zmenšila.
Přesto se očekávalo, že do druhého poločasu vstoupí Osek se snahou o vyrovnání, ale tu Zdice utlumily a navíc přidaly i branky. Nejprve se uvolnil Hebeda, unikl hostující obraně a dal na 3:1. „Tady udělal Komínek chybu a Hebeda to využil,“ našel příčinu branky vedoucí mužstva Oseka Vlastimil Ungr, který uznal dobrý výkon soupeře: „Zdice byly lepší, my jsme udělali více chyb, nešlo nám to.“ Po Hebedovi se představil ve velmi dobrém světle Růžička, který pláchl soupeřům a zvýšil na 4:1. Osek nakonec dohrával v deseti, když Komínek musel po faulu a druhé žluté opustit hrací plochu. Konečné skóre završil opět Hebeda, který se rozstřílel a završil tak vcelku nečekaný debakl Slavoje na 5:1.
„Byli jsme lepším týmem, vítězství bylo zasloužené,“ konstatoval Jaroslav Stádník, který i přesto, že po čtvrtině soutěže Zdice vévodí tabulce okresního přeboru, poukazuje na jeden fakt: „Určitě nebudeme zpívat, že postupujeme, protože soutěž je hodně vyrovnaná. I týmy zespodu tabulky mohou zaskočit ty z horní poloviny, každý může porazit každého.“ Což vlastně dokazuje i sobotní remíza Žebráku s Nižborem, kterou ve Zdicích určitě kvitovali.

Statistiky:
Branky: Hebeda 2, Stádník (PK), Froněk, Růžička – Doležal.
Rozhodčí: Šnajdr – Egrt, Teplý. ČK: Komínek (Osek). Poločas: 2:1. Diváci: 130.
FK Olympie Zdice: Kasal – K. Svoboda (78. Prokeš), Trkovský, Kosík, Pech – Růžička, T. Svoboda, L. Stádník (22. Palek), Šinták (70. Prošek) – Hebeda, Froněk. Trenér J. Stádník.
SK Slavoj Osek: Křivánek – Komínek, Dostál, P. Hlavatý, M. Kyncl – Ungr, M. Hlavatý, J. křikava, R. Čížek – Doležal (46. Daněk), Vaníček. Trenér Plecitý.

V okresním přeboru došlo k několika překvapením, kromě výhry Chlumce na hřišti Broum zaujala především další ztráta Spartaku Žebrák v Nižboře.
Z výsledků:
Okresní přebor: Nižbor – Žebrák 1:1, Broumy – Chlumec 1:3, Drozdov – Újezd 1:1, Neumětely – Tlustice 3:3.
III. třída, sk. A: Tmaň – Lužce – 3:2, Zadní Třebaň – Hudlice 4:1.
III. třída, sk. B: Zaječov – Rpety 1:4, Všeradice – Březová 1:1, Podluhy – Hostomice B 3:1, Cerhovice B – Osek B 5:0.
IV. třída, sk. A: Osov – Hýskov B 2:4, Mořina – Nižbor B 1:2.
IV. třída, sk. B: Lochovice B – Stašov B 2:8.

Foto: Ani fintička kapitána Praskoles B Miroslava Poláka nepřinesla lepší výkon jeho šiků v duelu IV. B třídy mezi Praskolesy B a Chaloupky. Po poločasovém stavu 1:3 přidali hosté ještě tři góly a zvítězili 1:6. Za Praskolesy B střílel Handl, za Chaloupky Hodek, Linhart, Rossenbaum, Hoskovec, Motl a Palek.