Cábelíci nezačali vůbec špatně. „V první půli jsme byli lepší a fotbalovější. Prosadili jsme se ze standardní situace,“ podotkl Kučera ke gólu Kyklhorna. Cábelíci mohli ovšem přidat další góly. „Když to pak soupeř začal otevírat, tak jsme si vytvořili několik šancí a přečíslení, ale zazdili jsme je,“ nastínil trenér Králova Dvora.

Po změně stran se karta začala obracet. „Ve druhé půli jsme hráli úplně něco jiného, než to, na čem jsme se dohodli v kabině. Začali jsme se bát, vymýšlet a zalézat,“ poznamenal trenér Kučera, který dodal že v 52. minutě Vyšehrad vyrovnal na 1:1. „Byla to taková skrumáž. My jsme čtyřikrát neodkopli míč a vždycky se to odrazilo k soupeři. Oni to nějakým způsobem dotlačili do branky,“ uvedl ke gólu domácích trenér hostů, který zmínil, že druhý poločas byl vcelku vyrovnaný. „My jsme čekali na brejky, ale nic jsme nedotáhli,“ zmínil trenér cábelíků. Králodvorští se nakonec ale přece jen dostali do vedení. V 64. minutě Nováka vystřídal Veselý a hned jeho první kontakt s míčem přinesl gól. „Konečně se nám také něco povedlo. Pak se hrál fotbal nahoru, dolů s nepřehlednými situacemi hlavně v našem vápnu,“ uvedl Kučera.

Vyšehrad nakonec nebyl daleko od vyrovnání. V 88. minutě ovšem velkou šanci domácích Mojžíš vyrazil. „Ani nevím jak to dokázal, najednou se tam objevila jeho ruka. Vytáhl to na roh a vezeme tři důležité body,“ poznamenal Kučera, který také zmínil, že hosté byli o trochu lepší a fotbalovější než Vyšehrad. „Beru to tak, že vítězství je asi zasloužené, ale hlavně hodně důležité. Konečně jsme udělali trochu pořádek v tabulce,“ uvedl Kučera, který byl spokojen i s výkonem hráčů. „Přístup a nasazení nemohu upřít nikomu. Samozřejmě, že jsme tam dělali zbytečné chyby na naší půlce, ale to k fotbalu patří. Když člověk vidí ty emoce, tak naše hráče hodnotím velmi pozitivně,“ dodal Kučera. Zápas se hrál na umělce, na což se cábelíci připravovali. „My jsme na ní také celý týden trénovali, ale je to něco jiného. Jsou tam nepřirozené situace, ale jinak nám to vůbec nevadilo. Na umělce Vyšehradu vždy sehrajeme dobré utkání,“ dodal na závěr trenér Kučera.