„Samozřejmě, že jsme byl spokojen. Co jsme si řekli, tak hráči do puntíku splnili. Kluci byli aktivní, hráli s nasazením a bylo vidět, že mají chuť. Byl jsem z toho příjemně překvapen,“ uvedl berounský trenér Vladimír Lacina, který nebral zápas nijak zvlášť prestižně.

„Sloužilo to čistě k tomu, abychom si zatrénovali. Nějaká prestiž a hecování, to vůbec,“ podotkl Lacina, který nečekal, že by jeho svěřenci mohli cábelíky porazit. „Já jsem byl před začátkem zápasu smířený s tím, že prohrajeme 6:0. Čekal jsem, že to bude jednostranná záležitost,“ dodal berounský trenér.

Hráči Českého Lva - Unionu předváděli po většinu zápasu aktivní presink a náročnou taktiku fyzicky zvládli. „O fyzické kondici mužstva nepochybuji, chyběla nám akorát herní praxe. Bylo neuvěřitelné, co například Michalík vepředu odběhal,“ uvedl Lacina. Právě Michalík měl po čtvrthodině velkou šanci, kterou ale zahodil. „Byl v časové tísni. Přes Kudrnu si to píchl, pak byl dost z úhlu a na té kluzké trávě to nevybruslil,“ doplnil trenér Českého Lva - Unionu, který čekal, že třetiligový soupeř domácí hráče uběhá. To se ale nakonec nestalo a Beroun si připsal výhru 2:1.

„Vítězství samozřejmě těší, ale jsme nohama na zemi. Jsem rád, že kluci nebyli ustrašení, hráli otevřeně a dalo se na to koukat,“ těšilo trenéra Lacinu, který byl rád, že se berounský celek konečně utkal s cábelíky a zmínil také, že vzájemné tréninkové zápasy se možná budou opakovat. „Bavili jsme se s Mílou Kučerou o tom, že bychom to mohli dát vícekrát,“ zmínil Lacina.

Berounští fotbalisté se v letošní přípravě nezúčastní zimního turnaje, všechny přípravné zápasy odehraje Český Lev - Union na své umělce Na Máchovně. Příznivci berounského fotbalového klubu tak budou moct na vlastní oči sledovat, jak se celek připravuje na jaro.

Další přípravné utkání sehrají berounští fotbalisté již dnes, kdy se Na Máchovně od 14 hodin střetnou s Motorletem Praha. O týden později pak Berounští přivítají celek Loděnice a následovat budou přípravné zápasy s Hořovickem, Rokycany, Dobřichovicemi, Novým Knínem a v závěru přípravy se Beroun utká s Žebrákem, béčkem Příbrami a rezervou Kladna.