HOŘOVICKO – BEZDĚKOV 3:0

V prvním poločase předváděli Hořovičtí solidní výkon. Bezděkov vyčníval jen v okopávání protihráčů, za což si hosté vysloužili i několik žlutých karet. Z převahy Hořovicko vytěžilo i dvě branky. Po dvaceti minutách se střelou z vápna prosadil Štěpnička a po chvíli pak po centru přidal do odkryté branky druhý gól Hruška. Vzhledem k tomu, že hosté od tvrdé hry neustoupili, nervozita na hřišti stoupala. „Právě proto jsem třeba stáhl Nademlejnského, zbytečně do něj řezali. Nade se pak rozčílil. Je lepší takové kluky raději stáhnout, něco by se mohlo stát,“ zmínil trenér Jan Berger, který uvažoval o tom, že ze hřiště stáhne všechny fotbalisty Hořovicka. „Přemýšlel jsem o tom, že bychom o půli normálně odešli, ale pak jsem si řekl, dobře, je to příprava. Oni to ale vzali až moc tvrdě,“ podotkl trenér Hořovicka. Konfliktů na hřišti neubývalo. Své by mohli o hře bezděkovských hráčů vyprávět Štěpnička, Vokáč nebo například brankář Mojžíš.

Po změně stran tempo hry opadlo. „S první půlí jsme určitě spokojen, druhá byla trochu laxní. Jak od soupeře, tak i od nás,“ poznamenal Berger. S přibývajícím časem Hořovičtí stále častěji útočili do odkryté obrany, několik tutovek ovšem neproměnili. Nakonec přidal v závěru třetí gól Zemánek, který po pěkné akci doklepl míč do prázdné branky. V poslední minutě pak mohl Bezděkov zaznamenat alespoň čestný gól, brankář hostů ale penaltu neproměnil.

Hořovičtí tedy vyhráli 3:0, branek ale mohli dát minimálně jednou tolik. V zápase Hořovičtí zahodili minimálně čtyři tutovky. „Ještě máme téměř čtyři týdny do prvního mistráku, snad se to zlepší,“ podotkl k proměňování šancí trenér Berger.

Hořovičtí měli původně hrát nejen v neděli, ale i v sobotu. Zápas s dorostem Bohemians 1905 ale klokani odřekli. „Měli tři zraněné a nemocné, takže to odřekli. Je to škoda, protože nás je okolo třiceti a ti mladší kluci si pak nezakopou,“ dodal trenér Hořovicka. Většině kádru se zatím vyhýbají zranění, přesto pár hráčů trenérům Bergerovi a Šmerhovskému chybí. Bežó si z turnaje v Příbrami přivezl problémy s kolenem, Rampa laboruje se zraněnou patou a Větrovského na hřiště nepustila horečka. „Snad se to do soutěže dá všechno dohromady,“ doufá trenér Berger. Mužstvo Hořovicka zatím nové tváře, kromě stopera Zítky, nehlásí nové tváře. „Zatím ne. Něco máme v plánu, ale jestli se to podaří? Uvidíme. Byl bych rád, kdyby se to ještě doplnilo,“ zmínil Jan Berger.

Od středy do soboty čeká fotbalisty Hořovicka náročný program. „Ve středu od sedmi večer hrajeme s Libuší. To bude kvalitní utkání. Pak hned odjíždíme na soustředění na Bouchalku. Tam budeme do soboty a pak odehrajeme zápas s Českým Brodem a tím to zakončíme,“ přiblížil Berger.

Hořovicko: Mojžíš (Křikava) – Šmíd, Zítka, Kaufman, Diviš – Zemánek, Nademlejnský (Vokáč), Šubert (Pelikán), Hruška – Kolář (Zítek), Štěpnička