Domácí ocenili kvality soupeře. „Soupeř byl perfektní, dařila se mu kombinace, byl vitální až do konce, takže si výsledek zasloužil,“ uvedl jednatel Oseku Václav Huml, který se nechtěl vymlouvat na to, že domácím chybělo trio Doležal, Procházka a Petr Hlavatý.

Osečtí věděli, co od soupeře mohou čekat. „Chlumec pro nás nebyl překvapením, protože jej známe. Hrál s naším béčkem,“ potvrdil Huml, který uznal kvality soupeře. „Jako nováček si Chlumec vedl hlavně po taktické stránce velice dobře. Chlumec prostě fotbalem žije, to bylo vidět i z toho, kolik přijelo diváků. Mají výborného gólmana, Bábíčka, Bláhu, Ležala, ale o vítězství se zasloužilo celé mužstvo. Takový je fotbal, dnes prostě vyhrál lepší,“ dodal Huml.

Trenér Chlumce Schreiber byl po utkání velmi spokojen. „Zápas si teprve musím srovnat v hlavě. Vítězství je pro nás velký úspěch, ale především jsou pro nás důležité tři body,“ uvedl trenér Chlumce, který přiznal, že hosté byli v úvodu nervózní. „V prvním poločase jsme hráli nervózně, přece jen okresní přebor je rychlejší. Ale když řeknu pravdu, tak jsme si přijeli pro bod. Hráli jsme zezadu, to sice není náš styl, ale v této třídě to asi jinak hrát nepůjde, musíme na tom zapracovat,“ má jasno Schreiber. Hosty v první půli uklidnil vstřelený gól. „Po něm jsme si začali více věřit. Především Bábíček a Bláha ale i další,“ podotkl trenér Chlumce, který litoval, že do zápasu nemohl zasáhnout zraněný kanonýr Kural.

Trenér Schreiber vítězství z prvního kola nepřeceňuje. „Je to začátek, nemůžeme z jednoho výsledku dělat závěry. Za týden máme dalšího favorita okresního přeboru Komárov. To už napoví více. Docela se na něj těšíme, máme rádi kvalitní soupeře,“ dodal trenér Chlumce.