Vraný – Loděnice 5:1

Bez obou brankářů a dalších pěti hráčů základní sestavy nastoupili zelenobílí na pěkném trávníku k dalšímu utkání I. A třídy, přesto začátek utkání vypadal sympaticky. Už ve 3. minutě uvolnil Bělecký pěkně Nováka, který běžel sám na Šplíchala, bohužel pro hostující tým jen nastřelil brankáře. V 6. minutě se na druhé straně hřiště vytáhl Sklenář, když výborně zlikvidoval šance Matouška a Rešla. V této části hry podnikali zelenobílí rychlé kombinační akce a ve 12. minutě se jedna vydařila. Miška vyvezl míč a před pokutovým územím našel Nováka, který krásnou přihrávkou uvolnil Dostála, jenž obešel brankáře a poslal míč do branky 0:1.

O chvíli později mohl jít sám na brankáře Bělecký, ale v rozhodující chvíli uklouzl. Po dvaceti minutách se začal obraz hry měnit, když domácí celek začal získávat převahu a dostávat se do šancí. V 26. minutě ještě přízemní střelu Rešla ze dvaceti metrů vytlačil Sklenář na roh, ale v 35. minutě už bylo vyrovnáno. To domácí hráč zatáhl míč až k brankové čáře, na jeho zpětnou přihrávku naběhl Matoušek a z dvanácti metrů prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 1:1.

Branka domácí fotbalisty povzbudila a ještě do poločasu se jim povedlo otočit výsledek. Frydrych na polovině hřiště v souboji ztratil míč, domácí hráči vyrazili do přečíslení, na hranici pokutového území se nedohodli Sklenář s Vaňkem, kdo bude atakovat pronikajícího Rešla, který oba loděnické hráče pohodlně obešel a zasunul míč do prázdné branky – 2:1.

A hned úvodní čtvrthodina druhé půle rozhodla o osudu utkání. Zelenobílí přežili ještě úvodní minutu, když Volf unikl Palečkovi a jeho centr z několika kroků napálil dělovkou Rešl do břevna. V 48. minutě pak kontrovali hosté, střelu Mráze ale brankář vyrazil na roh. Utkání se zlomilo mezi 52. a 55. minutou, kdy padly dvě branky jako přes kopírák. Rešl, který si na pravé straně dělal, co chtěl, dvakrát přesnými centry našel v pokutovém území nepokrytého Matouška, jenž jednou z desítky a jednou na zadní tyči neměl problém zavěsit a zkompletovat svůj hattrick – 4:1.

Poté se utkání víceméně dohrávalo. Hostům v úpravě výsledku zabránila i střelecká smůla, neboť míč za překonaným brankářem při střelách Mišky a Palečka zastavily hlavy domácích hráčů. Výsledek dostat definitivní podobu v 78. minutě, když bývalý kanonýr Urban, který v tomto utkání hrál na defenzívním postu, překonal individuální akcí snahu hostí o ofsajd systém a svoje sólo přes polovinu hřiště zakončil ideální přihrávkou na Bauera, který jen na zadní tyči nastavil nohu – 5:1. V závěrečné desetiminutovce mohl ještě Lubas výsledek zvýšit, ale dvakrát zblízka minul branku. Nejhorší jarní výkon mohou zelenobílí napravit v sobotu, kdy na svém hřišti Na Jánské přivítají kladenskou Lhotu.

Branky: Matoušek 3, Rešl, Bauer – Dostál. Rozhodčí: Zikmunda. Poločas: 2:1. ŽK: 0:1.

Vraný: Šplíchal - Suchý (20. Lubas), David, Urban, Maliňák - Trejbal, Mrvík, Matoušek, Volf - Rešl, Bauer.

Loděnice: Sklenář - Paleček, Kovač, Majer, Frydrych - Vaněk (61. Vyskočil), Mráz, Miška, Dostál - Bělecký (57. J. Šmíd), Novák.