CHOMUTOV – KRÁLŮV DVŮR 1:1

Domácí byli v prvním poločase výrazně lepší než hosté. A měli i několik šancí, které ale neproměnili. Cábelíci o sobě poprvé dali vědět v 25. minutě, kdy se při hlavičce Šilhana vytáhl brankář Krbeček. Hned o minutu později se měnilo skóre a to stylem, který není na českých trávnících moc k vidění. Smola si neskutečně zpracoval centr a z otočky následně nedal Michňovi šanci. Za takové trefy se udělují zlaté kopačky. Vedení Severočechů pak mohl navýšit Kužel, který ale neuspěl.V závěru první půle mohl vyrovnat Fulín, který se dostal do tutové šance, Krbeček jej ale vychytal. „v První půli to nebyla žádná sláva. Až mě to zlobilo, jak jsme k tomu přistoupili laxně, když hrajeme o tak důležité body. Jsem ale rád, že si hráči nechali říct a ve druhé jsme předvedli velmi dobrý fotbal, i když trochu se smutným koncem," zmínil trenér Kučera.

Po změně stran na hřišti kralovali cábelíci. Hned v úvodu neproměnil tutovku Fulín a gólem neskončila šance Paprčiaka ani velký závar před chomutovskou brankou. Pak se ke slovu dostali hosté, Smola byl sám před brankářem, Michňa ovšem své spoluhráče podržel. V 77. minutě se Králův Dvůr dočkal snížení. Kobler z trestného kopu našel Veinlicha, který hlavou poslal míč k tyči – 1:1.

Závěrečná desetiminutovka byla dramatická. V 79. minutě byl nejprve vyloučen z lavičky Šilhan, který již dříve vystřídal kvůli potížím s kolenem. Králodvorský útočník viděl červenou kartu údajně za řeči na adresu rozhodčího. „ Do zápisu jsme dali námitku, protože to nebylo adresováno rozhodčímu," zmínil trenér Kučera. V 85. minutě pak Michňa výkopem poslal Paprčiaka do sóla, jenže králodvorského útočníka stáhl Kejha a byl po zásluze vyloučen.

V početní výhodě mohli cábelíci zápas rozhodnout. Dochtor přeloboval Krbečka, míč ale z brankové čáry vyhlavičkoval Kropík. V samém závěru dokonce postupovali tři hosté sami na brankáře, jenže Fulín odevzdal míč Krbečkovi. Body se tak dělily.

„Strašně nám chybí Petr. Nejsme schopní pořádně kopnout standardní situaci. Že se to povede Koblerovi na desátý pokus, je sice hezké, ale na to, kolik máme standardek, máme mít daleko více bodů," poznamenal trenér Kučera a dodal, že Milan Petr na podzim do zápasů nenaskočí.