Lhota – Loděnice 7:4

Úvod utkání byl pro domácí z říše snů. V 8. minutě Asník uvolnil Zadáka, který ještě branku minul, o dvě minuty později se už ale domácí radovali. To Zadák odcentroval z pravé strany, na míč si naběhl Hotový a hlavou poslal míč do sítě. Vzápětí Lhota přidala pojistku. Na centr naskakujícího Palečka poslal domácí kapitán rukama k zemi, všichni přestali hrát až na Rychlého, který poslal míč za záda Patejdla – 2:0. Poté se přihlásili o slovo loděničtí hráči, ale Šimek si se střelami Graua i Nováka poradil. Ve 22. minutě došlo k prvnímu souboji Asníka s Patejdlem, který vyhrál ještě loděnický brankář. O tři minuty později tomu bylo jinak. Rozběhnutý Asník přebral podle názoru celého hostujícího tábora míč v ofsajdové pozici, obešel i vyběhnutého Patejdla a poslal míč do prázdné branky. V dalším průběhu hry se střídaly šance na obou stranách. Loděnice se dočkala úspěchu ve 36. minutě, kdy si v šestnáctce Herejt vyměnil míč s F. Pospíšilem a prvně jmenovaný nedal domácímu brankáři šanci – 3:1.

Hned na začátku druhé půle Patejdl zneškodnil nájezd Jiránka. V 51. minutě se Loděničtí dostali do zápasu. Grau našel krásným centrem hlavu F. Pospíšila, který poslal míč přesně pod břevno. V 55. minutě to ale bylo opět o dvě branky. Rozhodčí pustili po další sporné situaci do úniku Asníka, který jej vyřešil přesně – 4:2. Když po chvíli Paleček, ve snaze zabránit domácí šanci, tvrdou střelou překonal Patejdla, tak se zdálo, že je rozhodnuto. Loděničtí hráči se ale znovu zvedli. V 66. minutě Bojko našel centrem Nováka a zkušený střelec technickým pokusem poslal míč za záda Šimka. Do zápasu se hosté dostali v 74. minutě, když Herejt z trestného kopu obstřelil zeď a Šimek se jen podíval, jak mu míč rozvlnil síť – 5:4. V 81. minutě se situace pro hosty zkomplikovala, když byl vyloučen Kovač. Přesto se útoky střídaly až do konce, kdy domácí celek v nastavení brankami Jiránka a Mantlíka definitivně rozhodli. Další utkání se hrají zelenobílí opět v exilu, tentokrát na umělé trávě FC Zličín, kde v sobotu 7. listopadu od 16.30 hodin přivítají Novou Ves pod Pleší.

Loděnice: Patejdl - Paleček, Kovač, Majer (80. Běžecký), M. Šmíd - Mráz (46. Bojko), Herejt, Grau, Dostál - Novák, F. Pospíšil.

Jiří Gall