V podzimním duelu obou soupeřů to hodně jiskřilo. Zdice zvítězily 2:1, když Loděnice dohrávala od 41. minuty bez vyloučeného Michala Mišky. Po utkání to při odchodu vřelo, dá se tedy očekávat souboj na ostří nože.

Loděnice půjde do utkání nahecovaná, už proto, že prohrála před týdnem v Březnici 2:6. „O naší ostudné porážce rozhodl náš, slušně řečeno, velice prázdninový přístup ke hře, takže o tom si musíme ještě důrazně popovídat,“ uvedl trenér AFK Josef Tůma, který dodal: „Ten výsledek hodně ovlivnili i „místní“ asistenti na čarách, ale to nás neomlouvá.“

Zdice podlehly dalšímu zachraňujícímu se celku z Příbramska Rožmitálu 0:1, když neproměnily množství příležitostí. „My se netrápíme proměňováním šancí jen v utkání s Rožmitálem. Samozřejmě jsem rád, že se do těch šancí dostaneme, je to práce celého týmu. Ale další věc je ta, že mě štve, když hráč, který by měl dát gól, šanci nepromění a tím pádem se připravujeme o vítězství,“ zlobí se trenér Zdic Miroslav Porsch.

Ten hledá recept na střílení gólů. „To se natrénovat nedá, to musí mít hráči v sobě. A k tomu patří i fotbalové štěstí. Samozřejmě na tréninku se věnujeme střelbě, ať už je to po centrech nebo po narážečce, kdy děláme různé akce zakončené střelbou. Před každým zápasem hráčům říkám, ať se na každé zakončení soustředí a váží si šance, ale bohužel,“ řekl Porsch.

Zdický kouč jede se svým týmem na Jánskou s jasným cílem: „Po utkání budu spokojen jen s vítězstvím, které nám zaručí možnost poprat se ještě o záchranu v I. B třídě. V dalším domácím utkání nás totiž čeká Kosoř a to je hodně těžký soupeř.“

Utkání rozhoduje trojice rozhodčích z Berounska, která to určitě nebude mít jednoduché. A očekává se i slušná návštěva. „Na derby se Zdicemi se těšíme. Věřím, že bude i dobrá návštěva. Očekávám po dvou porážkách už nějaké body a hlavně podstatně jiný přístup hráčů. Motivaci jim určitě dodá i vzpomínka na průběh podzimního vzájemného zápasu,“ připomíná Josef Tůma, který si ale povzdechl: „Body chceme, i když sestavu budeme zase lepit.“ Kdo se bude v sobotu na Jánské radovat?