Doma si nemůžeme dovolit ztrácet body,“ uvedl trenér Vladimír Lacina, který poznamenal, že hráči ke střetnutí přistoupili se vší zodpovědností, zároveň také zmínil kvality soupeře. „Zápas byl daleko těžší než s Čáslaví. Kutná Hora měla vyzrálejší mužstvo, výborný přechod do útoku a nebezpečné útočníky, kteří nás zlobili. Na straně Kutné Hory byla kvalita, vítězství je pro nás o to cennější,“ má jasno Lacina.

Berounští vstoupili do zápasu s taktikou napadání soupeře od první minuty. „Chtěli jsme si vytvořit tlak a standardní situace. Chvilku se nám to dařilo, pak se hra vyrovnala,“ poznamenal berounský trenér.

Domácí v prvním poločase dost nakopávali míče na útočníky. „Takovýto styl hry nám moc nevyhovuje. Snažili jsme se pak předvádět kombinační hru,“ uvedl Lacina jehož svěřenci se dostali v prvním poločase do vedení, když dal Hájek pěkný gól. „Pak jsme se uklidnili. Nabádal jsem hráče, aby hráli trpělivě. Věděli jsme, že soupeř je silný. První půle byla vyrovnaná, oni hrozili dost ze standardních situací,“ poznamenal trenér Lacina.

Do druhé půle šli Berounští s tím, že budou hrát ze zabezpečené obrany. „Říkal jsem hráčům, že teď je na tahu Kutná Hora, že s tím něco musí udělat a více to otevřou,“ zmínil trenér Českého Lva – Unionu. Jenže tato taktika vzala brzy za své. „Bohužel jsme udělali chybu. Šli jsme do rychlého protiútoku, Tomáš Němec rozehrál na prostředek, oni mu to vypíchli a my, jak jsme byli vytažení, tak jsme dostali gól,“ popsal Lacina, jak se zrodila vyrovnávací akce.

Gól Kutné Hory byl poněkud šťastný. „Zahrál tam roli vítr. Balon spadl do branky takovým divným způsobem. Byl to šťastný gól,“ doplnil Lacina, který dodal, že inkasování domácí trochu srazilo.

Domácí ovšem nesložili zbraně a po prudkém centru nebezpečně hlavičkoval Němec. „Tomáš Němec chtěl asi odčinit tu chybu. Krásně tam naběhl a pěknou hlavičkou k poslal míč k tyči. Mysleli jsme, že to bude gól, brankář to ale skvělým zákrokem vyrazil před sebe,“ uvedl berounský trenér. Za odraženým míčem pak šel hodně důrazně Černý, který byl faulován a následně nařízenou penaltu proměnil Němec. „Tomáš to vzal na sebe a penaltu s přehledem proměnil,“ podotkl Lacina. V závěru sice hosté měli velký tlak, domácí se ale ubránili. „Získali jsme tři body a to je pro nás důležité,“ dodal Lacina.