Hlavní postavou zápasu byl autor hattricku Jakub Čihař. „Zaplať pán bůh, že dal tři góly. To je jediný člověk, který tady může dát gól,“ zmínil trenér Zdic. Jak již je zmíněno výše, rezerva Hořovicka přijela v hodně oslabené sestavě a Zdicím tak ulehčila pozici. „Kdyby tam dali čtyři lidi z áčka, tak jsme měli mnohem větší problémy. Ale než jsme dali gól na 2:0, měli jsme s nimi i tak problémy. Nevím, jestli to hráči měli v podvědomí. Tak to bývá, proti horšímu mančaftu se hraje hůře a proti lepšímu lépe,“ doplnil Růžička.

Po hodině hry si řekl o vystřídání domácí brankář Kasal. „Řekl si o to už v první půli. Poranil si koleno při tom zákroku, jak chytil sólo. Za stavu 3:0 jsme jej vystřídali. To už jsme to měli ve svých rukou,“ poznamenal trenér Zdic, který se vyjádřil i na adresu rozhodčích, kteří předvedli na obě strany řadu nepřesností. „Rozhodčí neměl moc co pokazit, pískal normálně. Zápas byl úplně klidový, takový uspávací, řekl bych,“ uvedl Miloslav Růžička.

Střetnutí Zdic s Hořovickem vůbec nepřipomínalo vyhecované derby. „Zápas vůbec nebyl vyhecovaný. Ty tam jsou časy, kdy takovéto zápasy měly opravdu šťávu. To už je dvacet let. Dnes se k tomu přistupuje jinak. Za stavu 3:0 jsem si říkal, aby už byl konec, málem jsem na střídačce usínal,“ zmínil trenér Růžička, který si cenil především vítězství. Zdice totiž stejně jako Hořovicko B bojují o udržení. „Pro nás to jsou strašně důležité tři body. Doufám, že to potvrdíme a já budu moct v létě odejít s čistým štítem,“ uzavřel trenér Zdic Růžička.