KRÁLŮV DVŮR – ŠTĚCHOVICE 2:1

Cábelíky v létě posílilo několik dobrých fotbalistů, to ale ještě neznamená, že vše půjde samo. O tom se Králodvorští přesvědčili v generálce s divizními Štěchovicemi. Často jim chyběl tolik důležitý pohyb a na počítání nepřesností by byli potřeba alespoň tři statistici. Na to, že šlo o poslední přípravné utkání třetiligového týmu, bylo k vidění až přespříliš chyb a nepřesností. A bohužel u některých i značně nedostačující kondice!

V prvním poločase byly o poznání lepší Štěchovice, které se také dostaly po půlhodině hry zaslouženě do vedení. „První gól jsme dostali po tolika chybách, kdy jsme byli nedůrazní," zmínil trenér Kučera. Těsně před poločasem se Králův Dvůr dočkal vyrovnání, když se při rohu nádherně položil do centru Sabou a ukázkovým volejem nechytatelně poslal míč k tyči.

Po změně stran Králodvorští hodně točili se sestavou, zkoušeli různé varianty a na hřiště se dostali i hráči, kteří zřejmě budou především zahřívat lavičku. „Sice máme dvaadvacetičlenný kádr, ale snad ti kluci sami vědí, že by někteří měli hrát jinde. Jsem rád, že jim tady dáváme šanci. Jednou budou moct říct, že byli v týmu ČFL, ale myslím si, že u jiného týmu by to říct nemohli, tam by neotevřeli ani dveře od kabiny," podotkl trenér Kučera. Přestože hra dost skřípala, byly k vidění i světlejší momenty. Několikrát se v dobrém světle ukázal například obránce Rada, který naskočil do přípravy po zranění.

Cábelíci se častěji dostávali k šestnáctce soupeře, nicméně finální fáze byla plná nepřesností. „V útočné fázi jsme úplně plonkoví. I když se dostaneme do šancí, tady jsme jich měli několik, tak nejsme schopní zakončit, nebo nás soupeř dojde a míč nám vypíchne – viz Fulín. I v poli se nám nedařilo tak, jak bychom si představovali," nešetřil kritikou trenér cábelíků.

Králodvorští nakonec dokázali zápas dotáhnout do úspěšného konce, patnáct minut před koncem zakončil rychlou akci Koiš, který již střílel do prázdné branky. Cábelíci tedy vyhráli 2:1. „Ale ten zápas jsme měli zvládnout mnohem lépe. Možná to je k něčemu dobré, ale to uvidíme v neděli," uzavřel Kučera. Dodejme, že k prvnímu mistrovskému utkání se cábelíci vypraví na hřiště nováčka ze Záp.

Branky: 43. Sabou, 75. Koiš – 28. Machač. Poločas: 1:1. Diváci: 40.

Králův Dvůr: Michňa (46. Mokrohajský) – Procházka (70. Onder), Šilhavý, Koiš (46. Rada) – Brusch (46. Novák J., 65. Koiš), Sabou, Toporčák, Hutta (67. Krupička), Vybíral (70. Brusch) – Fulín, Veinlich (46. Dochtor P.).