LHOTA – LODĚNICE 3:2

V úvodní části utkání byli překvapivě lepší hosté, kteří dobře kombinovali. V 15. minutě zelenobílí předvedli ukázkovou akci, kdy přetažený centr Majera vrátil Novák hlavou na nabíhajícího Herejta, který volejem prostřelil Poláška. Radost ovšem hostům zkazili rozhodčí, kteří branku pro „údajný ofsajd" neuznali. Po chvilce pak zahrozili i domácí, Vitásek ale našel jen rukavice Patejdla. V 25. minutě se už mohli zelenobílí radovat, když presinkem získali míč a Herejt svůj nájezd z levé strany zakončil tvrdou ránou pod břevno – 0:1. Poté se postupem času dostali domácí nakopávanými míči do tlaku. Rozhodčí jim darovali hodně standardních situací a v nastavení nejlepší hráč domácích Podraný při rohu hlavou srovnal na 1:1.

Rozhodnutí o osudu zápasu přišlo na začátku druhé půle. Ve 47. minutě Šmíd zbytečně fauloval Podraného a přestože se jednalo o zákrok mimo šestnáctku, rozhodčí nařídil penaltu. A Mantlík jej se štěstím proměnil. To už situaci neustáli Šmíd a J. Pospíšil a během chvilky byli vyloučeni. Navíc v 53. minutě po souboji těsně před pokutovým územím mezi Patejdlem a Vitáskem padl domácí hráč na Patejdla, který jej ze sebe shodil a rozhodčí daroval domácím další trestný kop. Tvrdou střelu Patejdl dokázal vyrazit, ale na dorážku Podraného už neměl šanci – 3:1.

I v devíti hráli zelenobílí výborně a už v 57. minutě musel Polášek vytáhnout výborným zákrokem bombu Horela. Po chvilce pak v další šanci branku minul Horel. Na druhé straně se pak Patejdl vyznamenal při hlavičce Vitáska. Zelenobílí se o v devíti dostávali do šancí, hlavička Herejta sice šla těsně nad, v 82. minutě ale hosté snížili. Kovač rychle rozehrál trestný kop, Herejt utekl domácí obraně a po zemi obstřelil vybíhajícího brankáře – 3:2. V 88. minutě ještě skončil pokus střídajícího Procházky z ostrého úhlu na tyči, závěrečná snaha loděnických hráčů o zázračné vyrovnání už nic nepřinesla.
Není často zvykem chválit hráče za utkání, ve kterém výsledkově neuspěli. Hlavně za výkon v devíti hráčích zaslouží zelenobílí velkou pochvalu a můžou se považovat i za „morální vítěze". V příštím kole přivítají loděničtí hráči Na Jánské mladý celek Rakovníka a tentokrát budou chtít uspět i výsledkově.

Branky: Podraný 2, Mantlík z pen. – Herejt 2. Rozhodčí: Čermoch – Hocek, Šimáček. ČK: Šmíd, J. Pospíšil (oba Lod). ŽK: 1:4. Střely na branku: 9:5, střely mimo: 6:3, rohy: 5:3. Poločas: 1:1.

Loděnice: Patejdl – Paleček, Kovač, J. Pospíšil, Šmíd – Majer, Mráz, Novák, Křížek (76. Miška ml.) – Horel (69. F. Pospíšil), Herejt.