Králův Dvůr – Písek 0:0

Trenér Miloslav Kučera měl před střetnutím v šatně proslov. „Před zápasem jsem mančaftu říkal, že bych byl rád, kdybych po zápase mohl v kabině všem poděkovat, že to odbojovali a nechali tam kus srdce. I kdybychom třeba měli prohrát. Myslím si, že si to hráči vzali k srdci, protože zápas z naší strany nebyl vůbec špatný, akorát že skončil 0:0,“ uvedl Kučera, který si cenil i remízy s Pískem. „Samozřejmě, že jsme za bod s Pískem rádi, mají velmi dobré mužstvo. Na druhou stranu doma jsme je měli porazit. Šance jsme si na to vypracovali a soupeř de facto nevystřelil na naší branku,“ zmínil trenér cábelíků, který zmínil, že domácí mohou mluvit o smůle.

Šancí měli dostatek, gólu se ale nedočkali

Králodvorští si v utkání vytvořili řadu šancí. Například Victor hlavičkoval z malého vápna nad branku, Svátka vychytal Vršecký a parádní střela z trestného kopu v podání prvně jmenovaného skončila jen těsně nad břevnem. Největší šanci měli cábelíci v úvodu druhé půle, kdy střelu Svátka vyškrábl brankář Písku na břevno. V několika závarech pak cábelíci nemířili přesně. „Ve druhé půli jsme měli řadu standardních situací a závarů před brankou. Svátek byl například deset minut před koncem sám, vystřelil ale těsně vedle,“ podotkl Kučera, který přirovnal zápas k podzimní remíze s Karlovými Vary. „To jsme také remizovali 0:0, na šance jsme ale vyhráli 10:0. Na to se ale fotbal nehraje,“ uvedl trenér Králova Dvora, který byl spokojen s výkonem, remízu ale bral jako ztrátu. „S výkonem jsem hodně spokojen. Myslím, že diváci dali jasně najevo, že jsme nehráli špatný zápas. Přestože jsme ztratili doma dva body, tak zatleskali,“ doplnil Kučera.

V sestavě Králova Dvora se objevila v nedělním utkání nová tvář. Cábelíky posílil stoper Filip Busta, který přišel z Bohemians. „Myslím, že přišel v pravou chvíli, kdy se nám zranili hráči a jiní byli vykartovaní. Na to, že hrál poprvé, odehrál velmi slušné utkání,“ uvedl Kučera na adresu Busty, který oslaví v neděli dvaadvacáté narozeniny.

Králodvorské fotbalisty nyní čeká anglický týden. Ve středu se vypraví na hřiště Hlavice a v sobotu jedou do Pardubic. „Teď to budou specifické podmínky. Ve středu malé hřiště, v sobotu ráno obrovské hřiště. Uvidíme, co nám vyhovuje více. Asi bychom měli nějaký bodík přivézt,“ tuší trenér Kučera, kterému je ale jasné, že to především v Hlavici nebude nic jednoduchého. „Tam je to těžké. Hřiště je malé a Hlavice má velmi kvalitní mančaft. Je tam spousta hráčů s ligovými zkušenostmi. Co do skladby mužstva mají jeden z nejlepších celků v soutěži,“ poznamenal trenér cábelíků Kučera.

Ze Zušťáka tentokrát nemuseli mít strach

Fotbalisté Králova Dvora se připravovali na pokrytí elitního útočníka Jana Zušťáka, který proti cábelíkům vždy střílí do černého. „Musíme hlavně eliminovat Zušťáka, kterému se proti nám vždy daří,“ varoval před utkáním králodvorský asistent trenéra Miroslav Porsch. A proč měli cábelíci takové obavy z jednoho hráče? Za poslední čtyři roky, kdy se celky Králova Dvora a Písku potkávají v jedné soutěži, bylo k vidění osm vzájemných zápasů. A v těchto střetnutích nastřílel čtyřiatřicetiletý útočník Jan Zušťák dohromady třináct branek! Navíc od listopadu 2007, kdy ještě oba celky hrály divizi, skóroval Zušťák v každém utkání. V neděli byla tato série ukončena. Králodvorská obrana podala velmi dobrý výkon. „Celá obrana hrála velmi dobře, soupeře jsme vlastně k ničemu nepustili,“ uvedl králodvorský trenér Miloslav Kučera. Se Zušťákem cábelíci tentokrát neměli potíž. Kanonýra totiž na hřiště nepustilo zranění. Asi i díky tomu skončil zápas bezbrankovou remízou.