Trenér Kučera výhru nepřeceňuje. „Když se podíváme, jak hrála všechna ostatní mužstva, tak to vlastně byla naše povinnost. Výhra doma není nic navíc. To musíme uhrát venku. Teď nás čeká zápas pravdy v Náchodě,“ nastínil nejbližší zápas trenér cábelíků. Ti mohli soupeři nasázet mnohem více než pět branek. „Spíše mě zaráží, co jsme schopní nedat. Dobře, když je to v zápase, kdy hrajeme 5:1, tak to všichni pominou a vlastně se nad tím nedělá žádný závěr, ale kdyby to bylo za stavu 0:0, tak se všichni zblázní a budou to chtít řešit,“ poznamenal trenér Kučera, který si nebral v tomto ohledu servítky. „Je to totální selhání některých hráčů, kdy podcení situaci. Až jí podcení za stavu 0:0, tak nás to může stát třeba to, že se tu za rok bude hrát divize. A to mě mrzí,“ poznamenal trenér cábelíků, který celkově hodnotil zápas pozitivně .

Ve druhé půli za stavu 3:1 se Králodvorští několikrát lehkomyslně vrhli do útoku, soupeř poté útočil do otevřené obrany a mohl zápas zdramatizovat. „Máme typy hráčů, kteří by chtěli pořád hrát, ale kdybychom to sehráli spíše zezadu a na udržení výsledku, tak možná by to pro nás bylo lepší. Takhle nás soupeř několikrát provětral, ale nakonec jsme góly dali my, takže výsledek vypadá tak, že soupeř si to nezaslouží,“ uvedl Miloslav Kučera.

Po celé utkání fotbaloví příznivci Králova Dvora aktivně podporovali domácí hráče, kteří několikrát zklidili potlesk na otevřené scéně. O to větší škodou bylo, že značná část fanoušků odešla předčasně a přišla tak o pozápasovou děkovačku. „Už jsme se o tom bavili s hráči po zápasech několikrát. Chtěli jsme, aby vešlo v automatismus, že hráči budou mít čas se pozdravit se soupeřem a pak hlavně jít pozdravit a poděkovat divákům, že jim fandili. Závěr byl bezvadný, když jim hráči přišli poděkovat a lidi si to také užili s hráči,“ poznamenal trenér Kučera.

Jak již bylo zmíněno výše, králodvorské fotbalisty čeká ve středu velice důležitý zápas na půdě Náchoda. „Budu spokojen, když přijedeme zdraví a přivezeme nějaké body. Tři body by byly skvělé, jeden by byl bezvadný. Pak je jen druhá možnost, kdybychom měli přiject s prázdnou, tak bych byl strašně zklamaný,“ poznamenal králodvorský trenér.

V závěru sezony mají králodvorští fotbalisté poměrně těžký los. Po zápase v Náchodě čeká cábelíky zápas na půdě Slavie Praha B a v Písku. Králodvorští se také střetnou s rezervami Mladé Boleslavi, Liberce a Jablonce. Zejména posledně dva jmenované celky bojují s cábelíky o udržení a po závěru 1. ligy je vysoce pravděpodobné, že kluby své rezervy vydatně posílí. „Samozřejmě je mohou posílit. S Libercem i s Mladou Boleslaví hrajeme doma a já si myslím, že zas tak velký rozdíl mezi hráči, kteří nastupují v lize a kteří tady hrají stabilně třetí ligu není. Já si myslím, že je to jen skvělá pozvánka pro diváky,“ poznamenal Kučera, který se posil z první ligy nebojí. „Hráči když budou hrát doma, tak se může zrodit dobrý výsledek pro nás. Já bych z toho neměl strach. Hlavně pro mužstvo je to obrovská motivace. Mohou ukázat, že porazí nebo sehrají vyrovnané utkání s takovýmto soupeřem,“ uvedl Kučera, který zmínil, že udržení by bylo úspěchem. „Když se nám to podaří zachránit po devíti bodech z podzimu, tak je to jen kvalitní vizitka hráčů, že jsme sáhli dobře a máme kvalitní mužstvo,“ dodal králodvorský trenér.