„Hráči, kteří se v danou chvíli připojí přes internet a naše facebookové nebo instagramové stránky, budou komunikovat s naší ligovou osobností v živém vysílání tváří v tvář. Půjde o celý, zhruba tři čtvrtě hodiny trvající trénink. Stačí jen zapnout si stream,“ vysvětluje prvoligový rozhodčí a jedna z hlavních tváří projektu Fotbal na jedné lodi Petr Blažej.

ON-LINE reportáž ke koronaviru najdete ZDE

Jako první povede tréninkovou jednotku v sobotu 2. května od 17.30 hodin Jiří Saňák (na snímku). Někdejší velký talent, který s hraním musel skončit kvůli rakovině už v sedmnácti letech.

Hrozivou nemoc však tenhle bojovník překonal, postupně se vypracoval do role asistenta trenéra národních týmů mládeže i žen a také ligových mužstev Jablonce či Mladé Boleslavi. Ještě nedávno vedl s Václavem Jílkem Spartu. „Těším se na všechny,“ hlásí Saňák, podle něhož si stačí před sobotním tréninkem nachystat jen míč a čtyři PET lahve. Plus malý kousek prostoru.

Zatrénuj si s ligoušem! | Video: Deník/Rudolf Muzika

Projekt Zatrénuj si s ligoušem spolupořádá také Brankářská akademie SKFS, druhý stream tak bude zaměřený na brankáře. Povede ho slovenský gólman vietnamského původu Patrik Le Giang, S ním si brankáři všech úrovní mohou zatrénovat ve středu 6. května opět v 17.30 hodin.

Poslední online trénink naplánoval Středočeský fotbalový svaz s mistrem světa ve freestyle footbagu, míčovým mágem Janem Weberem. Přesný termín ještě určen není, bude však následovat hned po tréninku Patrika Le Gianga a Deník o něm bude včas informovat.

„Tomu, kdo se do toho s námi pustí, slibujeme, že se pobaví a pořádně protáhne tělo. Podle nás přinese živá komunikace s trenérem něco jiného a možná i poutavějšího než je videoukázka tréninku. Díky otevřenému chatu budete moci s trenérem i komunikovat. Těšíme se na vás,“ dodal Petr Blažej. Přijmete jeho výzvu?