Zdice - Braškov 0:3

Domácí fotbalisté nezvládli vstup do zápasu. Braškov se dostal do vedení již ve 2. minutě, kdy zdická defenziva nedokázala zastavit průnik Tichého, jehož střelu siceKasal vyrazil, jenže odražený míč se dostal k volnému P. Maňkošovi, na kterého zívala zcela prázdná branka. Gól ovšem Zdické neprobudil. V 5. minutě nebezpečně pálil Tichý a po chvilce musel brankář Kasal likvidovat střelu Nachtigala. Poté hosté zvolnili a ke slovu se dostali i domácí. Se střelou Kmenta ovšem Kohout problémy neměl. Za to v 16. minutě se brankář Braškova musel vytáhnout, když při rohu hlavičkoval hodně nebezpečně Svoboda. Jenže to bylo od Zdic nadlouho vše. Taktovku převzal opět Braškov a v 21. minutě se ocitl Veselý zcela sám před Kasalem, který ovšem předvedl další skvělý zákrok a tutovou šanci vychytal. Poté měli hosté více ze hry, ale do šance se již nedostali. Naopak v závěru poločasu mohl při standardce vyrovnat Svoboda, na Kohouta ale opět nevyzrál.

Kdo čekal, že se o přestávce domácí proberou, nestačil se v úvodu druhé půle divit. Během sedmi minut musel Kasal likvidovat tři stoprocentní šance hostů. Ve všech případech byl domácí brankář naprosto famózní. Právě gólman Kasal držel šance Zdic na dobrý výsledek, jenže v útoku byli domácí doslova bezzubí. Naopak Braškov se v 73. minutě dostal do další tutovky. Nachtigal postupoval sám na branku, Kasal mu ovšem jeho kličku vystihl. V 78. minutě se již hosté dočkali zasloužené pojistky.

Zdická obrana opět jen sledovala akci hostů a volný Tichý z hranice vápna bodlem prostřelil Kasala - 0:2. O čtyři minuty později tentýž hráč přidal třetí branku. Tentokrát se ujala střela z pětadvaceti metrů, se kterou si pohrál vítr a míč zapadl přesně k tyči. "Bach na něj křiknul, ať ho prověří, tak to Ticháček udělal. Bylo to hezké, ale jinak mě tenhle zápas stál pět let života," ulevil si jinak spokojený kouč Braškova Jaroslav Želina.

Branky: 2. P. Maňkoš, 78. a 82. Tichý. Rozhodčí: Navrátilová - Lux, Divílek. ŽK: 3:3. Diváci: 100. Poločas: 0:1.

Zdice: Kasal - Křesťan, Carvan (60. Kosík), Svoboda, Grajcar, Šinták (69. Pech), Froněk (81. Turický), Kment, Voráček, Palek, Růžička P.

Braškov: Kohout - Kučera, Pokorný, Bach (66. Fridrich), Duda - Maňkoš M., Veselý, Přichystal, Maňkoš P. (55. Piešťanský) - Tichý, Nachtigal.