Březnice – Zdice 2:0

Hosté nezačali vůbec špatně a v úvodu domácí celek přehrávali. „Prvních deset minut jsme hráli dobře, měli jsme i dvě šance,“ uvedl trenér Zdic Miloslav Růžička, který doplnil, že Froněk ani Turický svou šanci neproměnili. Tempo hráči Zdic neudrželi a otěže postupně přebírali domácí. „Upadlo to do průměru a poločas jsme prohráli 2:0. Dostali jsme góly po chybách v obraně. Mohli jsme poločas klidně prohrát 4:0,“ zmínil Růžička, který dodal, že první půle byla ze strany hostů celkově špatná. „Dělali jsme chyby, neudrželi jsme míč, neustále jsme to někam nakopávali,“ podotkl trenér Zdic.

Po přestávce přišlo ze strany hostů zlepšení. „Po změně stran jsme měli více ze hry. Hráli jsme hodně na jejich půlce, ale vše končilo tak deset metrů před vápnem. Chyběla myšlenka, pohyb hráčů i přesnost přihrávky. Bylo to takové platonické,“ poznamenal trenér Zdic. Hosté se mohli do utkání vrátit v 70. minutě, kdy se do jediné vážnější šance Zdic dostal útočník Čihař. Dokázal sice obejít brankáře, jenže místo do prázdné branky poslal míč do boční sítě. Poté se již hosté k ohrožení domácí branky nedostali a prohráli 0:2.

Porážka dostala celek Zdic do nepříjemné situace. Olympie je sice na osmém místě, na dvanácté Vonoklasy, které jsou v bezprostředním ohrožení sestupu ale má náskok jediný bod. „Musíme vyhrát s Hostomicemi, potřebujeme ze dvou zápasů tři body,“ má jasno trenér Růžička. Oba celky, které se utkají v sobotním derby, mají shodný počet bodů a potřebují vyhrát. Hostomice totiž v posledním kole hrají se Všenorami a Zdice jedou do Dobříše. A v těchto střetnutích bude pro oba zástupce berounského okresu velmi těžké bodovat.

Zdice: Kasal – Palek, Svoboda K., Prokeš, Macourek (46. Guschl) – Froněk, Svoboda T., Turický, Kosík – Kment, Čihař.