Zdice – Mutějovice 1:2

Podle Růžičky sehrály Zdice nejhorší zápas jara. Hráči si nebyli schopni přihrát a dostali se sice do tlaku, ale naprosto bezzubého. Hlavně v závěru, kdy už prohrávali 1:2.

První gól dostali už v 5. minutě, když si na centr ze zadní pozice naběhl Knap a nedal Kasalovi naději. Ve 14. minutě ale domácí vyprodukovali svou nejlepší akci utkání. Růžička zakombinoval s Kosíkem a Pech jejich akci zúročil ve vyrovnávací trefu.

Nebylo to vše, Zdice dokonce mohly vést, ale velkou šanci Kment promarnil.

Rozhodlo se rychle po přestávce, Chmelařům se totiž nástup do druhého dějství povedl. Po standardce se v 55. minutě prosadil Šťastný a navíc v 70. minutě kopali pokutový kop za zbytečný zákrok Kosíka. Jenže hráč hostů zamířil jen vedle a Zdice tak pořád měly naději alespoň na bod. Dřely až do konce, ale branku už nevstřelily.

„Jsem na rozpacích, jestli jsme si bod vůbec zasloužili. Náš tlak byl spíše křečovitý, bezzubý, bez šance. Centry do vápna létaly, ale nic z toho. Kdybychom hráli do rány, gól bychom asi nedali,“ mínil zklamaný Miloslav Růžička.

Rozhodčí: Gaži. Poločas: 1:1.

Zdice: Kasal – Voráček, Trkovský, Svoboda, Macourek – P. Růžička (65. Palek), Grajcar (35. Franěk), Svoboda, Šinták – Kment, Pech.