Utkání ale vůbec nezačalo, jak napovídá konečný výsledek. „V předchozích kolech jsme měli marodku, proto jsme nevyhrávali a i do Jesenice jsme jeli s 12 hráči a brankářem navíc,“ posteskl si trenér Zdic Miloslav Růžička.

Jeho svěřenci prohrávali už ve 30. minutě 3:1 a zdálo se, že Jesenice tři body vydoluje. Jenže stalo se něco, co asi nikdo z přítomných nečekal, především pak fanoušci Jesenice: „Zlom přišel ještě před přestávkou, kdy jsme snížili na 3:2, což nám nalilo do žil sílu. A to měli šance ještě Froněk a Kment, kteří mohli otočit výsledek už v poločase.“

Co se nepovedlo do pauzy, to se vyšlo po ní. Zdice byly aktivnější a vyrovnání nebylo daleko. „Měli jsme to ve svých rukách. Domácí Jesenice potřebovala vyhrát, a tak se dál hrnula do útočení, aby si vytvořila dvoubrankovou jistotu. Nám tento způsob hry vyhovoval. Útokům Jesenice jsme dokázali odolat a současně jsme se snažili využívat rychlých brejků. To se nám dvakrát povedlo a výsledek jsme otočili,“ pochvaloval si Růžička, jemuž se povedlo i střídání na postu středu zálohy. Nevýrazného Grajcara vystřídal dorostenec Turický a svým výkonem se trenéru Růžičkovi odvděčil.

Nabízela se i otázka, zda Zdice nehrály také za zachraňující se Praskolesy. „Tak na to jsme vůbec nemysleli. Hráli jsme za sebe a navíc jsme věděli, že Praskolesy si své proti Městečku uhrají samy, což se i stalo,“ dodal Růžička.