Zdice – Praskolesy 2:3

Když se hrálo derby poprvé, někdo vykradl šatnu Praskolesů a kromě peněženek a mobilů zmizela i dvě auta hráčů. Policie dokázala jedno auto najít. V Praze se našel odstavený a podle všeho nepoškozený vůz hráče Jakuba Švejdy…

Po deseti dnech se mužstva utkala znovu (poločas prvního duelu, který vyhrály Zdice 1:0, byl anulován) a na sestavách bylo znát, že se hraje v týdnu. Hosté dokonce chvíli hráli v deseti. Ale zkraje zápasu vládli. Čihař se protáhl obranou a otevřel skóre, Žalud poté po minele domácích zvýšil.

Zdice nehrály dobře, a když se do šance dostaly, z béčka povolaný Jánský ji zazdil. A tak v úvodu druhé části udeřilo potřetí. Do míče se opřel Drábek a v nejkrásnějším momentu duelu trefil z 20 metrů šibenici.

Po gólu ale začaly Zdice tlačit, najednou kralovaly uprostřed hřiště a do utkání se vrátily. Nastartovala je chyba hostů, kterou ranou k tyči potrestal Pech a tři minuty před koncem se povedlo sólíčko opoře Zdic P. Růžičkovi, který naskočil po zranění. Snížil na 2:3, tříbodový zisk už ale Praskolesy ztenčit nenechaly. „Samozřejmě jsme rádi, ale zachráněni ještě nejsme. Bylo znát, že oběma týmům nedorazilo několik hráčů,“ povídal po utkání trenér hostů Antonín Žák, podle něhož byl duel vyrovnaný a rozhodl větší počet proměněných šancí jeho týmu.

Domácí lodivod Miloslav Růžička porážky litoval, ale nechtěl z ní dělat tragédii. „To určitě ne, vždyť jsme museli postavit i kluky z dorostu. V první půli to bylo hodně znát, nehráli jsme dobře, ale zhruba od šedesáté minuty Praskolesy nemohly a pak jsme byli lepší. Na vyrovnání už to bohužel nestačilo,“ posmutněle zhodnotil Růžička.

Branky: Pech, Růžička – Čihař, Žalud, Drábek. Poločas: 0:2.

Zdice: Hnízdil – Svatý (35. Růžička), Trkovský, Křesťan (46. Pech), Macourek – Palek, Grajcar, Svoboda, Šinták – Jánský (81. Peták), Froněk.

Praskolesy: Lukavský – Štajner, Adam, Žalud, Kadeřábek (20. Švejda) – Hrdlička, Perman, Drábek, Smetana, Šindelář – Čihař.