Lety – Žebrák 2:1

Trenér Nesnídal musel před zápasem řešit problémy se sestavou. V minulém utkání se zranil levý bek Kamil Roztočil a v týdnu onemocněl Barborka. „Jeli jsme tam ve třinácti lidech. Do toho počítám i náhradního brankáře, s jedním dorostencem na lavičce a s klukem, který toho za áčko moc nenakopal. Přesto jsme první poločas zahájili velice dobře,“ uvedl trenér Miroslav Nesnídal.

Žebrák byl v úvodu lepší a v prvním poločase si vypracoval několik šancí. „Vím, že se opakuji a asi bych to už neměl říkat, nicméně je to pravda. My jsme měli v první půli dvě, tři šance, domácí neměli skoro nic. Hráli jsme tak, jak jsme si představovali, první poločas vypadal velice dobře,“ poznamenal trenér Nesnídal. Hosty mohl poslat do vedení Krejčí, jehož pěknou střelu ale zneškodnil brankář Sochanský. Nebezpečný byl i centr do malého vápna, po kterém se marně natahovali dva hráči Žebráku. Gólem pak neskončilo ani přečíslení, do kterého se dostali Nesnídal s Dochtorem.

S postupem času byla na domácích znatelná nervozita. „Oni byli nešťastní, neměli žádnou šanci. Možná byli nervóznější než my, protože body potřebovali stejně jako my a hráli navíc doma,“ uvedl trenér Žebráku. Hosté se v prvním poločase nakonec neprosadili, naopak udeřili domácí. „Ke konci se nám tam nashromáždilo pár chyb a standardek a z jedné jsme ve 45. minutě, což je vůbec nejhorší, dostali gól do šatny,“ podotkl trenér Nesnídal k trefě Janouše.

I přes inkasování chtěli hosté ve druhém poločase pokračovat ve hře, kterou předváděli před přestávkou. „Šli jsme do druhého poločasu s tím, že se pokusíme nic neotevírat a snad se nám podaří dát branku,“ uvedl Nesnídal. Jenže plány hostů vzaly rychle za své. V 51. minutě si na centr Rosenkranze naběhl Balko, který překonal Ťažkého – 2:0. „Od té doby hra neměla hlavu ani patu, ale pořád jsme žili,“ zmínil trenér Spartaku. Po chvilce mohl hosty vrátit do zápasu Michal Dochtor, který postupoval od půlky sám na branku. Jenže sólo neproměnil. „Na tréninku se střelbě věnujeme, ale nedáváme góly. Jasné šance neproměňují ani zkušení hráči, kteří by to měli dát. Nemáme střelce,“ doplnil Nesnídal.

Hosté se nakonec snížení dočkali až v 90. minutě, kdy se z trestného kopu pěkně trefil Krejčí. Hned po rozehrání ovšem rozhodčí utkání ukončil a hosté tak odjeli domů bez bodů. „I bod by byl pro nás dost cenný. Teď je ta situace hodně vážná. Hrát budeme do konce,“ dodal trenér Nesnídal.

Žebrák: Ťažký – Mašek, Lehocký, Jirovský, Nesnídal L. – Sklenář, Krejčí, Kebrle, Nesnídal D., Kuška F. – Dochtor. Střídal: Lorenc.