Žebrák – Cerhovice 3:1

Od začátku utkání na obou stranách kralovaly obrany, a tak mnoho šancí k vidění nebylo. Na první gól se čekalo do 31. minuty, kdy udělal domácím příznivcům radost Tožička, který po pěkné akci poslal hlavou míč do sítě. Žebrák tedy vedl 1:0, což vneslo do hry domácích větší klid. Ve zbytku první půle měl Žebrák mírně navrch. Do šance se dostal například Filip Kuška, který ale poslal míč mimo branku.

Po změně stran hosté převzali iniciativu a byli útočnějším celkem. V 62. minutě se také Cerhovice dočkaly vyrovnání, když Janda pohotově překonal brankáře Ťažkého – 1:1. Hosté pak dokonce mohli jít do vedení, Mojžíš ale svou šanci neproměnil. S postupem času se hra vyrovnala a aktivnější začínali být domácí. V 71. minutě Žebrák šel do vedení, když Krejčí kopal roh a míč si našel cestu až za záda brankáře Altmana. 83. minuta pak přinesla další radost domácího publika. Ondřej Kuška byl v šestnáctce faulován a rozhodčí nařídil pokutový kop. Desítku pak následně proměnil Krejčí – 3:1. Hosté se v závěru snažili zápas zdramatizovat , skóre se ale již nezměnilo.

„Záleží v každém utkání najít cestu, jak zlepšit výkon celého hráčského kolektivu. To se nám dnes podařilo a v tom musíme pokračovat,“ uvedl trenér Spartaku Miroslav Nesnídal. „Nám se utkání v Žebráku sice nevydařilo, ale jistě bude opět lépe. I.B třídu hrajeme poprvé, v tabulce jsme na šestém místě s osmnácti body a za to patří našim fotbalistům poděkování,“ říká předseda fotbalového celku Cerhovic R. Altman.

Branky: Krejčí 2, Tožička – Janda. ČK: Kalivoda (C). Rozhodčí: Krupa. Diváků: 200.

Žebrák: Ťažký – Nesnídal L., Barborka, Jirovský, Lehocký, Krejčí, Dochtor, Nesnídal D., Kuška O., Kuška F., Tožička.

Cerhovice: Altman – Mácha, Procházka, Mojžíš, Grund, Pichlík, Kára, Ječmen, Kalivoda, Vonásek, Janda. Střídali: Huml, Švihovec.