Po celý průběh měli domácí velkou územní převahu, ale zahazovali jednu šanci za druhou. Ještěže je konec sezony, neboť oba týmy s problémy skládaly sestavu.

Žebrák si dokonce dovolil velký přepych, když přijel pouze s jedenáctkou hráčů a dokonale se mu to vymstilo Utkání začalo opatrně z obou stran. V 15. minutě po nevinném souboji zůstal ležet hostující Javůrek a byl odnesen na nosítkách, horší bylo, že nebyl nikdo, kdo by jej nahradil. Útoky se tak začaly valit na hostující svatyni.

Brankář Kačírek ale v prvních třiceti minutách uzamkl vrata od své svatyně. Pak ale obětavě Sládek ve skluzu vydřel míč za cenu nárazu na tyč a Paluska poměrně snadno dopravil míč do sítě – 1:0.

Jako blesk z čistého nebe zapůsobilo minutu před půlí vyrovnání. Obrana Cembritu si špatně přebrala hráče a dostatek prostoru i času ponechala Procházkovi, který z úhlu propálil prokřehlého domácího brankáře.

Po obrátce prošel ukázkovým slalomem hostující Müller, jenže umístil nepatrně vedle. Po chvíli zahrával přímý kop ze strany Větrovec a ideálně přetaženým centrem našel Lelovicse, jeho hlavička ze sedmi metrů byla dokonalá – 2:1.

Za stálého tlaku domácích unikl Paluska a v jasné brankové příležitosti mu zabránil skórovat Vopršál. Následoval tolik proklínaný dvojí trest, červená karta a penalta. Větrovec nedal brankáři šanci – 3:1.

Kačírek pak ještě zkrotil tvrdou střelu Veselého, ale krátce nato zahrával Novotný rohový kop, Schýbal ve skrumáži vrátil zpět na Hampla, který z deseti metrů bombou propálil hradbu těl – 4:1. Do konce hra pokračovala pouze na jednu branku. Brankář Kačírek ale postupně připravil o radost z branky střídající hráče Exnera i Schýbala. Cembrit tak po podzimu skončil čtvrtý dva body za druhým Žebrákem.