Cerhovice – Žebrák 2:1

Do první šance se dostávají po chvilce domácí, Mojžíš si ale vylámal zuby na brankáři Kačírkovi. Na druhé straně pak Nesnídal netrefil branku. V 16. minutě se Žebrák, který byl v úvodu aktivnější, dostává do vedení. Kapitán Krejčí zahrává roh a jeho centr si nachází cestu k zadní tyči a končí v síti. Po chvilce hostující Dochtor přešel přes zkušeného Máchu, jasný faul domácího hráče v šestnáctce ovšem rozhodčí nechává bez povšimnutí. Početná divácká skupina Žebráku bouří. S postupem času se hra vyrovnala. Po hodně nepovedeném trestném kopu v podání domácího Grunda to mezi diváky jen zahučelo. Cerhovičtí pak začínají mít více ze hry, několik náznaků šance ovšem nedokáží dotáhnout k zakončení.

Promarněné šance a zraněný gólman

Možná klíčový moment utkání přichází ve 30. minutě. Brankář Žebráku Kačírek se při zákroku zranil a s bolestivou grimasou zůstal ležet na hranici malého vápna. Po chvilce ošetřování dá rozhodčí jasný pokyn: „Nosítka“. Hráči i funkcionáři následně odnášejí gólmana ze hřiště. „Zavolejte záchranku,“ zazní tribunou. Trenér Žebráku Nesnídal chodí před střídačkou sem a tam se sklopenou hlavou. První zprávy o stavu Kačírka mluví o zraněném kolenu. Hosté posílají na hřiště náhradního gólmana, který toho za áčko určitě mnoho neodchytal.

Cerhovický Mácha vyrovnal z penalty

Nervozita se rychle šíří mezi hostujícími hráči a trenér Nesnídal každou chvíli nabádá fotbalisty, aby nekomentovali značně rozporuplný výkon rozhodčích. Ve 37. minutě mají Cerhovice velký tlak a nakonec dostanou míč do branky. Jenže situaci předcházel faul a rozhodčí nařizuje penaltu. Velezkušený Mácha s naprostou lehkostí vyrovnal na 1:1. Vzápětí může Cerhovice poslat do vedení Mojžíš, který ale branku míjí. Podobně se na druhé straně vede Nesnídalovi. Když na tabuli naskočí 45. minuta, přijíždí ke hřišti záchranka. „Hele, už ho nesou,“ komentuje jeden z diváků moment, kdy pořadatelé vynesli brankáře Kačírka na nosítkách k sanitce. Poté rozhodčí ukončil první půli.

Přestávkový hon na aktuální výsledky

O přestávce začíná hon na výsledky. Nejprve sháním výsledek Hořovicka B. To vede v Tochovicích 2:0. Pak Hostomice. „Prohráváme 0:1,“ dostávám zprávu. Další telefonát, tentokrát do Dobříše. Dozvídám se, že Zdice prohrávají 0:2. Poté se dozvídám, že Vonoklasy vedou nad Mníškem a ve vedení jsou i Lety. Začínám počítat a dělat průběžnou si tabulku:

13. Zdice ⋌29

Sháním výsledek divizní Litole. Půle 0:1. Předpokládám, že Doubravka nemůže na Zličíně prohrát. To by znamenalo, že z divize spadnou tři Středočeši. Projíždím si sestupový klíč a tabulky I.B tříd po minulém kole a docházím k závěru, že za tohoto stavu by nejspíše padal Žebrák i Zdice.

To už není možné, lamentují fanoušci

Ale to už jsou obě mužstva na hřišti. Přestalo pršet. Žebrák vstoupil do druhého poločasu hodně aktivně , jenže během šesti minut Dušan Nesnídal s Krejčím zahodili dvě tutovky. Skupina hostujících fanoušků hlasitě lamentuje nad žalostnou koncovkou Spartaku. Když pak Dochtor zazdí třetí gólovku, vykřikne jeden z diváků: „To už není možné.“ Poté zjišťuji na internetu, že Litol během chvíle otočila stav se Strakonicemi a vede 2:1. Jenže naděje Žebráku hasnou. Grund v 63. minutě zahrává trestný kop z dobrých třiceti metrů, jeho centr před malým vápnem skočí a gólman hostů máchne rukama do prázdna – 2:1.

Žebrák je v křeči, sestup se blíží

Cerhovice jsou rázem na koni a během chvíle spálí dvě šance. Hosté se snaží hecnout a po chvíli má Dochtor tutovku. Jenže branka Cerhovic jako by byla zakletá. „My z něj uděláme hrdinu, to jsme celí my,“ prohodí naštvaně trenér Žebráku. Poté opět začnou do hry vstupovat rozhodčí. Nejprve pustí jasný ofsajd domácích, kdy v postavení mimo hru byli hned tři fotbalisté a po chvíli pak hlavní arbitr k velké nevoli fanoušků Spartaku nařizuje po malé domů nepřímý volný kop v šestnáctce. Místo nebezpečné střely ale míč končí u rohového praporku. Znovu začíná pršet, zvedá se navíc silný vítr. Snaha Žebráku alespoň o vyrovnání se mění v křeč, kterou znásobuje komický výkon rozhodčího. „Ty jsi klaun,“ zazní z tribuny po dalším podivném výroku arbitra. To již zbývá do konce utkání jen šest minut. Žebrák má ještě poslední šanci, Krejčí ovšem podtrhuje střeleckou mizérii Žebráku a trefuje gólmana. Už se nic nestane, rozhodčí končí utkání.

Po zápase je jasno: sestupují i Zdice

Žebráčtí mají jasno, v příští sezoně je čeká okresní přebor. Při odchodu ze hřiště z nich čiší zklamání. Naštvaní ale mohou být jen sami na sebe, vždyť zahodili snad šest tutovek. Po zápase se snažím dovolat trenérovi Zdic. To se mi nedaří. Mezi tím se dozvídám, že Hostomice prohrály 1:4, když jim rozhodčí neuznali tři góly. Pak mne překvapují zprávy z divize. Litol porazila Strakonice a Doubravka prohrála na Zličíně. Rychle si sepisuji spodní patra tabulek divizních skupin A a B a počítám: Z divize padají dva Středočeši. Pak se dozvídám, že Zdice prohrávaly s Dobříší 4:0, dokázaly ale snížit na 4:3. Nic to nemění na faktu, že Zdice zůstávají na 29 bodech.

Šance na udržení v podání Olympie Zdice ovšem díky výsledkům divizních celků žije. Ovšem ne dlouho. Po příjezdu do redakce se okamžitě sápu po výsledcích z I.B tříd. Skupina A, pak béčko, céčko a déčko. Během chvíle je to jasné. Zdice sestupují se Žebrákem a Praskolesy do okresního přeboru. Příští sezona bude v této soutěži stát opravdu za to.