Dobříš sice v minulém kole prohrála v Mníšku, před tím ale měla na kontě sérii šesti vítězství v řadě, navíc na domácím hřišti celek Dobříše nebodoval naplno jen v úvodním kole soutěže, kdy nestačil na Všenory. Tato fakta dělala z domácích ještě větší favority střetnutí. Ale jak už to ve fotbale někdy bývá, i jasní outsideři dokáží překvapit. A to se povedlo Žebráku, který si překvapivě odvezl tři body, které budou hrát v boji o udržení významnou roli.

Dobříš – Žebrák 0:1

Spartak začal nebojácně a hned v úvodu utkání orazítkoval hostující Krejčí z přímého volného kupu tyč Vančátovi branky. Domácí odpověděli Puchmajerem, jehož střela z voleje ale skončila vedle branky. Pak se do šance dostal opět kapitán hostů Krejčí, který ale se střelou příliš váhal. S postupem času si Dobříš vytvořila značnou převahu, jenže z tlaku domácí vedení nevytěžili. Naopak ve 42. minutě udeřili hráči Žebráku. Domácí ztratili míč u rohového praporku, po rychlé akci pak Nesnídal našel ve vápně Michala Dochtora, který úspěšně zakončil. Spartak šel tedy o poločase do kabin s vedením 1:0.

Domácí o přestávce udělali několik změn, druhá půle ale začala stejně, jako ta první. Krejčí tentokrát mířil z trestného kopu do břevna. Domácí pak sice měli převahu, přes obranu Spartaku se ale nedokázali dostat. A když už se hráči Dobříše dostali k zakončení, narazili na spolehlivého brankáře Ťažkého. Ten si poradil například se střelou Lomoze a poté vychytal i Šraina. Největší šanci Dobříše měl Karas, který postupoval sám na branku, Ťažký ale dobře vyběhl a tutovku zmařil. Hosté se nakonec převaze Dobříše dokázali ubránit a odvezli si hodně cenné tři body.