Druhé místo okupuje béčko Komárova. To se vydalo pro výhru 4:2 do Všeradic. Přestože zároveň hrál komárovský A tým, prokázala rezerva, že má svůj kádr, a navíc kvalitní. Dokonale využil zkušenosti hráčů dříve hrajících vyšší třídy.

Další rezerva týmu z I. A třídy, tentokrát cerhovická, si pochutnala na Nižboru v poměru 8:3. „Ještě dvě hodiny před výkopem utkání jsem počítal, že budu mít třináct borců. Při odjezdu jsem zjistil, že na několik mladých hráčů vlezla záhadná nemoc,“ uvedl vedoucí Nižboru Richard Matějka. Do zápisu napsal deset hráčů, nastoupilo však pouze devět.

Letošní sochařské sympozium proběhlo v berounské nemocnici za účasti několika akademických sochařů.
V berounské nemocnici pracovali akademičtí sochaři

Paradoxně to byl Nižbor, kdo se dočkal vedení, když utaženou střelu ze třiceti metrů poslal do sítě Chovančík. Postupně byla přece jen znát absence dvou hráčů v poli. Rezerva Unionu soupeře vůbec nešetřila, největší střeleckou chuť prokázal Karel Marchal, jeho pět vstřelených branek je pěkná porce. „Koukám, že béčko boduje jenom když nejsem v sestavě. To vypadá, že už si neštrejchnu,“ se smíchem chválil své spoluhráče cerhovický Tomáš Balej.

Jako kočka s myší vypadal první poločas zápasu Březové s Libomyšlí. Nováček soutěže vůbec nestíhal a rychlonozí domácí si s jeho hráči dělali, co chtěli. Poločasové vedení Březové 4:0 a množství dalších šancí včetně dvou tyčí dávalo tušit další gólové hrátky. Jenže domácí ubrali na tempu, Libomyšl se oklepala, takže konečné skóre se zastavilo na 6:2. Tři góly Březové vstřelil Matěj Svoboda.

Už na čtvrté místo vyšplhalo béčko Loděnice, jemuž svědčí domácí nedělní zápasy. Tentokrát to odnesla Mořina, která odjela s pětigólovým přídělem, aniž by se sama z branky radovala.

Nejdramatičtější utkání viděli diváci v Oseku, kde Chaloupky hostily Svatou. Duel ovlivnil rozdílný výkon brankářů, když svatský Michael Falc byl v minulém kole vynášen do nebes, tentokrát zatracován. Naopak strážce domácí svatyně Márynka tým viditelně podržel. Svatá měla na kopačkách nejméně čtyři gólovky, ale nedala. Domácí byli naopak hodně produktivní, ze vstřelených gólů se kromě Baštáře radovali veteráni Marek Mojžíš a Roman Linhart. Chaloupky zvítězily nad Svatou těsně 3:2.

Ilustrační foto
A zase ten Marek Horel