Praskolesy – Žebrák 1:1

Utkání sice příliš fotbalové krásy nenabídlo, ovšem mělo všechny znaky derby – bojovnost a nasazení.

První povedenou akci předvedli hostující hráči po čtvrt hodině hry. Akci na jeden dotek zakončil Kára, ovšem jeho pokus zlikvidoval gólman Lukavský. O deset minut později nevyužily Praskolesy chyby brankáře, kterému vypadl míč z náručí. Domácím fotbalistům patřil i závěr první půle, kdy svou aktivitu vyjádřili i gólově. Nejprve sice střelu Dochtora vytěšnil Kačírek mimo tři tyče a Pavel Hrdlička z dobré pozice branku netrefil. Ve 45. minutě už se ale Praskolesy gólu dočkaly, když Žalud proměnil pokutový kop.

Své vedení mohli domácí hráči navýšit hned v úvodu druhé půle, ale hrubá chyba v defenzivě Žebráku zůstala nepotrestána. Hosté, vědomi si nepříznivého výsledku, převzali otěže utkání do svých rukou a v 65. minutě se dočkali vyrovnání. Po ose Ťažký – Kára – Raška doputoval míč k posledně jmenovanému, který nikým neatakován pohodlně skóroval a vyrovnal na 1:1. V nervózním závěru mohli ale vítěztsví strhnout na svou stranu domácí. Pět minut před koncem utkání vyslal střelu podél gólmana do prázdné branky Hacmac, ale vracející se Kára odkopl míč z brankové čáry do bezpečí.

Branky: 45. Žalud – 65. Raška. Rozhodčí: Krupa – Klečka, Vilhelm. ŽK: 3:4. Diváci: 300. Poločas: 1:0.

Praskolesy: Lukavský – Smetana, Šimonovský, J. Hrdlička, Drábek, Hacmac, Čihař (Zelenka), Dochtor, Žalud, Kadeřábek, P. Hrdlička.

Žebrák: Kačírek – Barborka, Jirovský, Roztočil, Lehocký, Štěpnička, Kuška (Raška), L. Nesnídal (Ťažký), Kebrdle, D. Nesnídal, Kára.

Jaroslav Spáčil