Zdice – Žebrák 0:3

Do zápasu vstoupili lépe domácí fotbalisté, kteří se mohli hned v úvodu dostat do vedení. „V první minutě měli domácí velkou šanci, kterou zmařil Ťažký. To nás určitě podržel,“ poznamenal trenér Žebráku Nesnídal. Po chvilce se domácí dostali do další šance. „Do desáté minuty jsme měli dvě stoprocentní šance, které jsme neproměnili,“ potvrdil trenér Zdic Růžička. Když neuspěli hráči Zdic, ke slovu se dostali hosté, kteří nastoupili podruhé v letošní sezoně v kompletním složení. „My jsme do zápasu vstoupili tak, že jsme chtěli čekat na brejky. To se nám podařilo,“ zmínil trenér Nesnídal. V 11. minutě se Žebrák dostal do rychlého protiútoku, který zakončil úspěšně Dušan Nesnídal – 0:1. Po chvíli hosté udeřili podruhé. „Zdice šly na roh, my jsme na tři doteky byli u nich u branky a dali jsme gól,“ poznamenal trenér Spartaku. Střelecky se opět prosadil Dušan Nesnídal. „Dvakrát nám utekl a v patnácté minutě to bylo 0:2. Divím se, že Dušan Nesnídal hraje jen B třídu. Podle mě má minimálně na krajský přebor,“ zmínil trenér Zdic Růžička. Poté se hrál do půle vcelku vyrovnaný fotbal, skóre se ale do přestávky nezměnilo. „Věřil jsem, že když to udržíme do půle bez inkasování, že bychom mohli uspět,“ zmínil Miroslav Nesnídal.

Po změně stran mohly Zdice utkání zdramatizovat, Kamil Svoboda ovšem hlavou poslal míč jen do tyče. „Tam měli domácí šanci na zvrat, ale neproměnili to a my jsme vlastně z protiútoku za chvilku dali třetí gól,“ poznamenal trenér hostů. Zdického brankáře opět překonal Dušan Nesnídal, který společně s Michalem Dochtorem táhl ofenzivu Žebráku. „Klobouk dolů před Dušanem Nesnídalem. Dal tři góly, mohl jich dát pět. Chvílemi mi to připadalo, že si z nás s Michalem Dochtorem dělali srandu. Byli suverénně nejlepší na hřišti,“ poznamenal zdický trenér Růžička. Důležitý moment pak přišel zhruba v 70. minutě, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen domácí Šinták. „Pak už bylo po zápase. Za stavu 0:3, deset minut před koncem, už jsem chtěl, aby byl konec,“ přiznal Růžička. Žebrák tak nakonec vyhrál 3:0. „Myslím, že jsme byli fotbalovější a že jsme si vítězství zasloužili. Myslím, že i kvalita byla na naší straně. Celkem se nám to povedlo, zápas nebyl z naší strany špatný, i když vždy je co zlepšovat,“ poznamenal trenér Nesnídal, kterého těšilo vítězství. „Jsme rádi, každý bod z venku je dobrý a hlavně je důležité, co nejvíce bodů nasbírat na podzim, na jaře je to pak hodně těžké. Navíc mohou přijít zranění a vyloučení, jak to ve fotbale bývá,“ poznamenal trenér Žebráku Nesnídal.

Branky: Dušan Nesnídal 3. Diváci: 200. Rozhodčí: Říha. Poločas: 0:2.

Zdice: Kasal – Palek, Svoboda K., Trkovský (46. Turický), Pech st. (75. Jandík) – Froněk, Svoboda T., Šinták, Lebduška (46. Macourek) – Kment, Růžička P.

Žebrák: Ťažký – Lehocký, Barborka, Jirovský, Roztočil – Nesnídal L., Dochtor, Kebrle, Krejčí, Kuška F. – Nesnídal D. Střídali: Mašek, Sklenář.