Žebrák – Nečín 3:1

Fotbal, I.B třída, sk. E

Domácí nastoupili do utkání s jasným cílem vybojovat tři body. To se jim nakonec povedlo, ale lehké to rozhodně neměli. Nečínští se v Žebráku představili s velmi dobrou kombinační hrou a rychlým tahem na branku. Hned v úvodu zápasu se dostal před branku Nečíně s míčem u nohy Draxler, ale jeho střelu gólman Kubín kryl.

Podobný scénář byl k vidění i později po střele Hadraby a gól nedal ani Barborka, který poslal v 19. minutě míč vedle tyče. Hosté odpovídali rychlými, technickými akcemi, ale také bez gólového efektu. Domácí se ale nakonec dokázali dostat do vedení. Draxler našel Hadrabu, který se dostal před gólmana Kubína a přesnou střelou skóroval – 1:0. Nečín se poté vrhla do útočení a ještě v první půli dokázala vyrovnat. Šedivý našel dobře postaveného Vacka, který srovnal na 1:1.

Po změně stran byli aktivnější hosté, domácí obrana je ovšem do zakončení nepustila. Naopak Žebrák opět zlepšil kombinaci a v 67. minutě vyslal na nečínskou branku nechytatelnou střelu Knop a bylo to 2:1. Do další vyložené šance se poté dostal domácí Barborka, který byl ale v pokutovém území sražen a rozhodčí Pejša nařídil penaltu. K míči se postavil domácí kapitán Draxler a neomylně pokutový kop proměnil – 3:1. Hosté se v závěru utkání snažili ještě zápas zdramatizovat, gólu se ale nedočkali.

Branky: Hadraba, Knop, Draxler – Vacek. ŽK: 5:2. Rozhodčí: Pejša – Laštovička, Žebrakovský. Diváků: 100.

Žebrák: Ťažký – Lehocký, Jirovský, Roztočil, Křivohlavý, Kára, Knop, Draxler, Kebrle, Hadraba, Barborka. Střídali: Procházka A., Nesnídal, Kuška.

Nečín: Kubín – Kaiser, Mácha, T. Vacek, V. Vacek – Moulík, Budínský, Novák, Šedivý – Koza, Petřina. Střídal: Jelínek