Senomaty – Loděnice 1:6

Od úvodního hvizdu zatlačili hosté výborným pohybem i kombinací domácí do defenzívy. První střelu Nováka sice ještě brankář Malinovský zneškodnil, v osmé minutě se ale smál loděnický útočník, když nachytal brankáře i obránce domácího týmu střelou rovnou z rohu na bližší tyč. Po chvíli musel Malinovský likvidovat další pokus Nováka. Poté hlavičkoval Herejt těsně nad a Dostál z voleje trefil jen domácího brankáře. Domácí se dostali ke slovu až ve 20. minutě. Po rohu ovšem nedokázal nepokrytý Hůla dobře trefit míč. Po chvíli se pak radovali hosté, když centr J. Šmída napálil F. Pospíšil do sítě – 0:2. Ve 26. minutě již byl stav 0:3, když Herejt zakončil chladnokrevně svůj únik. O čtyři minuty později se po dlouhé době zahřál Patejdl, když sebral před nabíhajícím útočníkem prudký, přízemní centr. Ve 37. minutě se narodila poslední šance hostí v první části, když po stříleném centru J. Šmíd poslal Herejt míč nad branku.

Hned v úvodu druhé půle pálil nebezpečně Mráz, míč ale šel nad břevno. V 53. minutě pak J. Šmíd obral u rohového praporku protihráče o míč, po následně akci ale Herejt branku netrefil. Poté selhal sám před brankářem i Dostál. Loděničtí zvýšili vedení až v 57. minutě. To nasadil k velkému sólu přes tři obránce Herejt, aby před brankářem posunul míč podél brankové čáry na připraveného Nováka, který dlouho nedal tak jednoduchý gól do prázdné branky – 0:4. V 61. minutě si dobře hrající útočník chtěl slalom zopakovat, ale domácí obránce Herejta podkopl a z nařízené penalty Kovač zvýšil na 0:5. Šestý gól do sítě domácích pak mohl přidat F. Pospíšil, který ale po sólu na brankáře nevyzrál.

Poté tempo hry upadlo, zelenobílí ubrali na pohybu i kombinaci a dovolili domácím vyrovnat hru a několika hlavičkami ohrozit Patejdla. Až v 81. minutě vyslal Kovač do úniku dlouhým pasem Dostála, a ten elegantním lobem přehodil vyběhnutého brankáře – 0:6. O pět minut později využily Senomaty menší koncentrace hostující obrany a Amauwah dosáhl čestného úspěchu – 1:6. Pak se už jen čekalo na závěrečný hvizd výborného rozhodčího Dvořáka. Vítězství vrátilo zelenobílé na čtvrtou příčku tabulky a v sobotu uvidí Jánská další bitvu s výborným soupeřem z Kladenska, když přijede Velká Dobrá.

Loděnice: Patejdl - Frydrych, Kovač, J. Pospíšil, Baštář - F. Pospíšil (76. Vyskočil), Mráz, Dostál, J. Šmíd - Herejt (76. Paleček).