Loděnice – Velká Dobrá 2:1

Zápas začaly oba celky opatrně a hra se odehrávala mezi šestnáctkami. Ráz utkání dostalo ve 12. minutě, když Novák vyhrál ve středovém kruhu hlavičkový souboj, prodloužil míč na Herejta a loděnický kanonýr vyslal ze třiceti metrů nádherný projektil na hostující branku, který si cinkl o břevno a odrazil se od země do sítě – 1:0. Brankář hostí v tomto případě neměl šanci zasáhnout. I když opticky byla hra poměrně vyrovnaná, tak v první části hry se šance rodily převážně před brankou hostí. V 15. minutě našel Herejt od pomezní čáry F. Pospíšila, jehož hlavička ale těsně minula levý horní roh branky. O dvě minuty později Baštář vysunul Mráze, s jeho střelou si ovšem Červenka poradil a vyrazil jí na roh. Okolo 20. minuty se začaly rodit příležitosti hostí. Machek chtěl vysunout Dudu, ale Patejdl byl u míče dříve a srazil jej na roh. O minutu později loděnický strážce sebral míč před Jíchou. Mezi 33. a 35. minutou pak měl domácí Herejt dvě šance z dlouhých výkopů loděnického brankáře. Nejdříve nádherným volejem těsně minul, ve druhém případě se dostal až na desítku, ale s vybíhajícím brankářem obstřelil i branku. Ve 37. minutě se po přihrávce Herejta objevil tváří v tvář Červenkovi Novák, ale i on ve vyložené šanci selhal. Ve 42. minutě se prokličkoval přes tři hráče do pokutového území Frydrych, poslední obránce jej však stačil zablokovat a srazil míč na roh. Zelenobílí přidali důležitou pojistku až ve 45. minutě, když Dostál našel nádhernou přihrávkou za obranu nabíhajícího F. Pospíšila, který svůj nájezd přízemní střelou podél vybíhajícího brankáře zakončil přesně.

I v úvodu druhé půle hrozili domácí. Střelu Mráze ovšem zlikvidoval Červenka a poté neuspěl ani Novák. Okolo 60. minuty přebrali hosté iniciativu, zatlačili dlouhými míči domácí hráče před jejich branku, neboť domácí záloha nedokázala udržet míč a poslední půlhodina se hrála v režii Velké Dobré. V 59. minutě se hosté poprvé trefili mezi tyče, ale vydařený přízemní pokus Jíchy k tyči dokázal Patejdl vytlačit na roh. O dvě minuty později po rohu Patejdl zneškodnil hlavičku Stolára. V 74. minutě přerušil tlak hostí brejkem F. Pospíšil, branku ale těsně minul. Na druhé straně pak nemířili přesně Duda s Hrubým. Hosté se dočkali snížení až v 83. minutě. Při protiútoku do rozhozené obrany se dostal míč na hranici šestnáctky k volnému Dudovi, který elegantním lobem přehodil Patejdla – 2:1. Ve zbytku utkání soustředění domácí hráči cennou výhru udrželi.

Plný bodový zisk udržel zelenobílé v popředí tabulky. K výborné úrovni utkání přispěla velice dobrým výkonem i trojice rakovnických rozhodčích Beran, Brda a Hamouz.

Loděnice: Patejdl - Frydrych, Kovač, J. Pospíšil, Baštář - F. Pospíšil, Dostál, Mráz (86. Miška), J. Šmíd (61. Majer) - Herejt, Novák (90. Paleček).