Loděnice – Mutějovice 4:0

V prvním poločase se hrálo poměrně vyrovnané utkání. Domácí celek brzdily nepřesnosti v kombinaci a také nedostatečný pohyb. Hosté spoléhali na brejky, které většinou táhla rychlá dvojice útočníků. Již v první minutě zatáhl míč do šestnáctky Grau a následný závar ukončil Frydrych střelou vedle. O deset minut později o sobě dali vědět hosté, Patejdl ale dobře vyběhl a Kozáka vychytal. Ve 13. minutě se zelenobílí díky důrazu F. Pospíšila dostali do vedení, když po rohovém kopu dotlačil míč do branky. Druhou branku mohla Loděnice přidat ve 32. minutě. Grau ideálně uvolnil Herejta, který ale poslal míč do brankáře Melče. Ve zbytku první půle byla k vidění nepřesná střela F. Pospíšila a na druhé straně pokus Sajnera stačil zablokovat nejlepší hráč zelenobílých J. Pospíšil.

Dvojitá změna v sestavě domácích a pohovor v kabině způsobily, že se výkon zelenobílých ve druhém poločase zvedl. Domácí zatlačili soupeře do defenzivy a šance se rodily jen před jejich brankou. V 49. minutě ještě Melč skvělým zákrokem vytáhl tvrdou střelu Mráze, o dvě minuty později domácí hráči přece jen přidali pojistku. Centr Mráze našel Nováka a jeho volej skončil u pravé tyče – 2:0.

Domácí pak zahodili několik šancí. Další radost přišla Na Jánskou v 68. minutě. Patejdl dlouhým výkopem za obranu poslal do sóla rozběhnutého Herejta, který obešel i střídajícího brankáře a zavěsil do prázdné branky – 3:0. O dvě minuty později zelenobílí měli další šanci. Střílený centr ale Novák na zadní tyči nedotlačil do branky.

V 80. minutě dostali míč do branky také hosté, ale radost jim zkazil praporek asistenta a jasný ofsajd střílejícího Kozáka. V 84. minutě Baštář hledal dlouhým pasem Graua, ten však na dlouhou nohu míč do branky nenasměroval. Definitivní podobu výsledku dala 88. minuta. To Kovač ideální přihrávkou mezi obránce našel rozběhnutého Mráze, který přesnou střelou k tyči nedal brankáři šanci – 4:0. O chvilku později dobře řídící trojice rozhodčích utkání ukončila.

Příští utkání hrají zelenobílí v sobotu na úzkém hřišti zachraňujícího se Městečka a nečeká je tam vůbec nic jednoduchého.

Loděnice: Patejdl - Paleček, Kovač, J. Pospíšil, Frydrych (46. Baštář) - F. Pospíšil, Grau, Mráz, Majer (46. Křížek) - Herejt (78. Šmíd), Novák.