Králův Dvůr – Hořovicko 4:1 (2:0)

Branky: 2. Hell, 25. Procházka, 65. Kraus, 76. Kůžel – 57. Šum.
Králův Dvůr: Krček, Bohánek, Novák (60. Černý), Hell, Bouček, Petr (46. Dolák), Balšánek, Procházka (46. Hejda), Sedláček, Kraus (75. Podroužek), Kůžel.
FK Hořovicko: Bébr (46. Grégr), Kuchař (46. Lacina), Machurka, Šmíd (46. Königsmark), Zítek (77. Frydrych), Hoštálek, Klimeš, Mencl (46. Andrle), Šum (60. Bělohlávek), Mach, Kubec (46. Vít).

Králův Dvůr pomalu stabilizuje kádr, Hořovicko jej stále skládá. I o tom se rozpovídal jeho trenér Pavel Novotný. „Snažíme se najít optimální sestavu, zkoušíme nějakých čtrnáct nekmenových hráčů, k tomu dva dorostence ročníků 2001 a 2002. Uvidíme. Letos jsme zvolili moc těžkou přípravu, kde na turnaji Meteoru hrají soupeři z ČFL a divize, dále juniorky ligových Sparty a Bohemians. Ti jsou momentálně nad naše síly. Těžko se nám budou zacelovat díry po hráčích, kteří odešli. Novotný je momentálně nejlepší střelec Brozan v přípravě, Kopáč je v základu v Převýšově, Anýž je v extraligovém dorostu Příbrami. Ludovica Makiadiho zkouší ve Francii ve čtvrté lize. S tím jsme se tady trápili jeden rok a ovoce bude bohužel sbírat někdo jiný. To už je ale náš úděl, musíme se s tím poprat a být při práci trpěliví,“ řekl Novotný.

Do derby vstoupili lépe Cábelíci, když se po chvíli prosadil po rohu Balšánka Hell. Těsně před vypršením půlhodiny hry se po dalším rohu ocitl za obranou hostů Procházka a bylo to 2:0. „Rychlý gól většinou pomůže, ať jde o přípravné nebo soutěžní utkání. Myslím si ale, že bychom zvládli zápas i tak,“ uvedl trenér Králova Dvora Tomáš Šilhavý.

Do druhého poločasu vstoupili hráči Hořovicka méně zakřiknutí a když Zítek po zásahu Grégra pomohl gólmanovi vykopnutím míče z brankové čáry, zajiskřilo se i před Krčkovou brankou. Dvakrát se snažil prosadit mladíček Königsmark, poté se do ulice prodrala dvojice Klimeš – Šum a druhý jmenovaný prostřelil Krčka. Brankář se musel natáhnout ještě po Machově hlavičce, ale pak se začali prosazovat opět Cábelíci. „Začali jsme hrát trochu pohodlněji a bez pohybu. Těch patnáct minut druhé půle bylo z naší strany opravdu špatných. S lepším soupeřem bychom mohli takové utkání ztratit. Třetí branka nás uklidnila, ale dobře si uvědomujeme, že soupeř prostřídal a dal šanci mladým hráčům,“ řekl Šilhavý. Další branky jeho týmu přidali Kraus a Kůžel a Králův Dvůr tak zvítězil 4:1.

„Hodnocení bezprostředně po utkání neděláme. Jak jste sám zmínil, bylo od začátku vidět, že kvalita je na naší straně. Jsme spokojeni s přístupem a způsobem hry v první půli, ale přesto si myslím, že jsme mohli z tohoto zápasu vytěžit více,“ zhodnotil utkání Tomáš Šilhavý. „Výsledek je odrazem obrazu hry. Velmi zkušený tým Králováku potrestal každou naší chybu,“ dodal trenér poražených Pavel Novotný.

Králodvorští plavci ukázali zdatnost a doplavali si pro čtyři medaile.
Kanoisté ze Sokola Králův Dvůr brali medaile v plaveckém přeboru