Dolní Benešov – Králův Dvůr 0:5

Zápas s divizním soupeřem se cábelíkům povedl na výbornou. „Myslím, že jsme byli jasně lepší, ale hlavně to korunoval přístup hráčů. Po zápase s Brnem, kdy jsme dostali 4:0, si snad uvědomili, že fotbal se na půl plynu hrát nedá,“ těšilo králodvorského trenéra Miloslava Kučeru, jehož svěřenci vstřelili pět branek. „A ještě jsme dali tři góly, které nám nebyly uznány,“ zmínil Kučera, kterého těšil povedený výkon celého mužstva. „Přistoupili k tomu zodpovědně a zaslouženě takto vyhráli. I pro ten pocit a tu pohodu konce soustředění to mělo význam,“ dodal trenér cábelíků.

Branky: 21. Fulín, 38. Kváča, 52. Nejepsa, 67. Kváča, 75. Kyklhorn. Poločas: 0:2.

Králův Dvůr: Čaba (75.Kolář) – Šilhavý, Bláha, Samek, Petr – Kváča, Sabou, Frydrych, Bureš – Fulín, Vejmelka. Střídali: Kyklhorn, Kučera, Nejepsa, Tlustý.

Po více než tři sta kilometrů dlouhé cestě ze soustředění čekal cábelíky poslední zápas ve skupině v zimním turnaji na Vyšehradě.

Žižkov B – Králův Dvůr 1:2

Lépe začali cábelíci, kteří se také po čtvrthodině hry dostali do vedení. Tlustý přešel přes oba stopery Žižkova, následně přihrál volnému Kyklhornovi, který s přehledem skóroval – 0:1. O sedm minut později vedli cábelíci již 2:0, když pokutový kop proměnil s přehledem Petr. Po půlhodině mohl zvýšit Nejepsa, jeho střelu ale Boháč vyrazil. V závěru pak mohl skórovat i Tlustý, který ale zakončil únik střelou do tyče. Žižkov za celý poločas králodvorskou branku příliš neohrozil.

„V první půli jsme byli lepším týmem. Ve druhé půli už to tak jednoznačné nebylo, naopak si myslím, že Žižkov byl lepší. My jsme víceméně bránili,“ uvedl trenér Kučera, který zmínil, že ve druhé půli se zranil Kváča. Žižkov mohl snížit po velkých šancích Biška a Petrů v prvním případě ale čaroval Tuček a druhý jmenovaný branku minul. Králodvorský brankář pak skvěle zakročil i při další hlavičce Tučka. Žižkov nakonec snížil v 80. minutě, kdy se k tyči trefil Kočí. „Žižkovu se podařilo zkorigovat, ale vítězství jsme uhájili. Je to dobré, protože o víkendu budeme hrát o třetí místo, a to je docela úspěch,“ uvedl Kučera, který se nechtěl vymlouvat na únavu hráčů. „Byla ve druhé půli znát, ale soupeř také trénuje,“ dodal Kučera.

Branky: 80. Kočí – 15. Kyklhorn, 22. Petr z pen. Rozhodčí: Severýn. Poločas: 0:2. Diváci: 33

Králův Dvůr: Tuček – Samek, Nejepsa, Sabou (45. Vejmelka), Kyklhorn (28. Kváča), Fulín (45. T. Bláha), Petr, Šilhavý, Frydrych, Bureš, Tlustý.

6. Kladno B⋌1 1 3  7:12 4

Králodvorské fotbalisty čeká nyní na turnaji zápas o třetí místo. Soupeř cábelíků pro utkání, které se hraje na Vyšehradě v neděli od 12 hodin, vzejde z dvojice Loko Vltavín a Bohemians 1905 B.