O dalším sboru dobrovolných hasičů v berounském regionu se dočtete příští čtvrtek.

Od začátku letošního roku vyjížděli berounští profesionální hasiči už k 232 zásahům. Z toho počtu se jen ve 24 případech jednalo o požáry. Hořelo už několik rodinných domů, ale k největším z nch patřil požár v objektu výrobního podniku Intos Žebrák v uplynulém týdnu. „Jednalo se o požár haly 50 x 30 metrů. Oheň zasáhl téměř celou plochu haly včetně střešní konstrukce a šířil se na přiléhající administrativní trakt objektu a blízký dřevěný sklad s uskladněným cenným materiálem,“ uvedl Tomáš Hradil, velitel HZS Beroun. Plameny nakonec spolykaly halu i kancelářské prostory a způsobily škodu za více než 10 milionů korun.

V letošním roce berounští profesionálové zasahovali nejčastěji u dopravních nehod. Od začátku roku jich mají za sebou 71. „Mezi nimi byla jedna železniční a dvě hromadné,“ upozornil komisař HZS Beroun Milan Provazník. Jedna z hromadných dopravních nehod se odehrála na začátku března na 14,5. km dálnice D5 ve směru na Plzeň. Na zledovatělém povrchu dálnice zde havarovalo několik osobních a několik nákladních aut.

„Když jsme přijeli na místo, zjistili jsme, že se zde srazily tři tahače s návěsy, jedno nákladní vozidlo a tři osobní auta. Za jedním osobním vozidlem byl přívěs pro transport letadla,“ popsal hromadnou dopravní nehodu z letošní zimy Tomáš Hradil. Namáhavou práci hasičů tehdy ztěžovalo nejen počasí, ale i fakt, že se na D5 kolem jedné hodiny ráno odehrávala jedna dopravní nehoda za druhou.

K dalším nejčastějším zásahů profesionálních hasičů patří technická pomoc. Za dva a půl měsíce mají v této oblasti za sebou už 116 zásahů. Mezi ně patří i likvidace sněhových nánosů a rampouchů na střechách veřejných budov při oblevě. V centru Berouna například zasahovali na střeše Jungmannovy základní školy. Zmrzlý sníh, který z ní při oblevě padal, ohrožoval děti i chodce.

V uplynulých letech a stejně tak tomu je i v letošním roce, ztěžují práci profesionálních hasičů plané poplachy. Od začátku letošního roku jich bereounští hasiči absolvovali už osm.