Při slavnostním nástupu, ještě před samotnou soutěží, všechny zúčastněné přivítali ředitel středočeských hasičů Miloslav Svatoš, místostarostka města Hořovice Věra Eschnerová a starosta obce Tlustice Marek Hasman. Při této příležitosti byli vybraní členové sborů oceněni za příkladné plnění služebních povinností a za významnou a dlouhodobou práci v rámci prevence požární ochrany a fungování a integrovaného záchranného systému. Poté bylo klání zahájeno.

Pošlete vzkaz hasičům. Poděkujte jim díky Deníku.
Poděkujte hasičům za jejich práci, napište do redakce

Letošního ročníku se zúčastnilo devět družstev jednotlivých územních odborů, tři družstva podnikových hasičů a mimo soutěž tři družstva hostů. Na práci hasičů a také jejich techniku se přijely podívat stovky diváků především pak dětí ze základních škol.

Každý soutěžní tým si vylosoval specifický scénář, o jehož reálnou přípravu se starala technická četa. Týmy mají poté 20 minut na to, aby dostaly figuranta z vozu ven co nejrychleji. Z toho 15 minut je čistý čas a každých 30 sekund nastává penalizace. Tým rozhodčích hodnotí techniku, taktiku a rovněž předlékařskou pomoc. „O konečném pořadí tak nerozhoduje pouze čas, ale také správný postup ve třech kategoriích, jenž hodnotí tým rozhodčích,“ vysvětluje mluvčí středočeských hasičů Tereza Sýkora Fliegerová.

Překvapení soutěže se nekonalo ani při letošním ročníku a prvenství znovu obhájil tým z územního odboru Beroun. „Jsem hrdý na vycvičenost našich hasičů, která je přivedla na stupínek vítězů na domácím kolbišti, a za níž je potřeba vidět vytrvalost a dlouholeté úsilí věnované přípravě. Ta se úročí nejen tímto skvělým výkonem, ale zejména při ostrých zásazích. Rovněž i při předávání zkušeností dalším jednotkám požární ochrany během společných školení, která naši členové družstva mnohdy lektorují,“ uvedl k výsledku ředitel berounských hasičů Tomáš Hradil.

V úterý 21. března 2023 si berounští profesionální hasiči připomněli 52 let od tragické události, při které pod berounským jezem utonuli dva jejich kolegové.
Věnec pro hrdiny. Berounští hasiči uctili památku svých kolegů

Putovní pohár Velké ceny Hořovic se tedy po dvou letech vrací z Nymburska zpět do regionu. Na druhém místě skončili hasiči podniku Škoda AUTO Mladá Boleslav a bronzovou medaili vybojovali hasiči z územního odboru Kolín.