„Naší největší akcí býval hasičský ples a v následujícím dni dětský maškarní karneval v tehdy vyhlášené restauraci Na Kovárně. Bohužel, jak to ve spoustě menších obcí bývá, restaurace zanikla, a tím i náš ples,“ zavzpomínal starosta sboru Tomáš Šuran.

Dále ale hasiči pořádají pálení čarodějnic, společně s místní kulturní komisí dětský den, sportovní den, který se letos odehrál první zářijovou sobotu, listopadový lampionový průvod a adventní rozsvěcení vánočního stromu.

Sbor má v současné době 30 členů. „Náš věkový průměr je 52 let, takže žádní mladíci,“ říká s nadsázkou starosta. Hasiči většinou pořádají okrskovou soutěž, jinak se ale požárnímu sportu příliš nevěnují. „Zaměřujeme se spíš na práci v jednotce,“ vysvětlil Tomáš Šuran.

Jednotka sboru dobrovolných hasičů Chrustenice patří do páté kategorie, působí tedy na území obce. Jednotka i sbor mají zázemí v částečně zrekonstruované hasičské zbrojnici.

„Díky obci, se kterou má náš sbor velice dobré vztahy, jsme za posledních deset let získali starší cisternu, zánovní dopravní automobil a spoustu potřebných věcí pro činnost sboru i jednotky. Na oplátku zase mohu říci, že se na nás obec i naši občané mohou vždy spolehnout a uděláme vše, co bude a je v našich silách pro jejich ochranu zdraví i majetku,“ dodal Tomáš Šuran.