Sousedy přijeli podpořit spřátelené sbory z okolních obcí – z Drahlovic, Řevnic, Podbrd, Vižiny, Králova Dvora, Osova nebo ze Lhotky. Účast neodmítli spolupracující jednotky z Chorvatska a z Rumunska.

Starosta obce Bohumil Stibal, sám ustrojený v hasičské uniformě, před nastoupenými jednotkami připomněl mnohdy nelehkou historii místního sboru, jehož kořeny se vážou k roku 1892. Vyzdvihl roli, kterou hasiči pro každou obec plní.

Z mykologické vycházky do lesoparku Dražovka v Hořovicích.
OBRAZEM: Výprava za houbami. Mykologové nacházeli v Hořovicích zajímavé kousky

A to nejen s ohledem na bezpečnost a ochranu před požáry. „Hasiči jsou nedílnou součástí života v obcích a tahounem kulturního a společenského života,“ zmínil v proslovu Stibal. Zároveň připomněl, že ve Všeradicích se ani přes dlouhou tradici hasičů stále nepodařilo vybudovat hasičskou zbrojnici. „I přes velké úsilí stále chybí důstojné zázemí,“ postěžoval si starosta.

Po předání pamětních listů a medailí se hasiči, hudebníci i přihlížející lidé vydali na průvod obcí. U pomníku padlých položili věnec. Odpoledne na nádvoří pivovaru teklo pivo proudem. Návštěvníci si mohli prohlédnout historickou i současnou hasičskou techniku a sledovat zásah hasičů. Pro děti byl připravený zábavný program. Nechyběla živá hudba.

Jana Kolomazníková