Dostat ven figuranty čekající na záchranu přitom soutěžící týmy budou muset při simulovaných situacích, jež vycházejí z reality; jsou založeny na skutečných vážných dopravních nehodách. Náročné zápolení sledované přísnými rozhodčími, při němž neúprosná časomíra odkrajuje stanovený limit, tentokrát zřejmě ještě ztíží počasí: očekává se, že by mohlo být docela horko.

O to, kdo si s nachystanými nástrahami dokáže poradit nejlépe, se utkají čtyřčlenná družstva ze všech devíti územních odborů Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje plus zástupci dvou podnikových jednotek: hasiči z Aero Vodochody Aerospace a mladoboleslavské Škody Auto, připomněl bývalý mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík. Jako hosté se podle jeho slov dále představí profesionální hasiči z Prahy a zástupci Plzeňského kraje z Rokycanska; dobrovolné hasiče budou v kategorii hostů zastupovat příslušníci sboru z Dobříše.

Krajské měření sil, kde nechybí ani poučení pro návštěvníky, bývá vítaným cílem školních výprav. Zváni jsou však i další zájemci, jimž se nabízí příležitost omrknout práci hasičů na místě těžkých bouraček – a to tak zblízka, jak se k ní jindy asi nedostanou.

„Pro návštěvníky bude připraven i bohatý doprovodný program, včetně expozice historické i nejmodernější hasičské techniky,“ zve návštěvníky Holomčík. S upozorněním, že svá vozidla a vybavení předvedou také další složky integrovaného záchranného systému. Dokonce bude zajištěno i občerstvení, o něž se postarají hostomičtí dobrovolní hasiči.

Návštěvníci, kteří přijedou autem, mohou bezplatně zaparkovat přímo na ploše letiště, připomněl Holomčík. Snadné však je přijet i hromadnou dopravou. „Letiště je dobře přístupné pěšky od autobusové zastávky v Tlustici nebo od vlakového nádraží Hořovice,“ poznamenal.

Požár bioskládky, ilustrační foto
Kvůli suchu platí krajská omezení pro parní mašiny i řidiče aut
Krajský úřad Středočeského kraje v Praze - ilustrační foto
Krajské dohody mají prověřit interní audit a komise