V současné době má Sbor dobrovolných hasičů Zdice 92 členů, mezi kterými je 41 dětí. Pravidelně se účastní okrskových a okresních kol v požárním sportu, kde mají zastoupené všechny kategorie.

Jednotka sboru je zažazena v kategorizaci JPO III/II a na výjezdech se podílí 24 členů. Za loňský rok má jednotka na kontě celkem 88 zásahů.

Místní hasiči se také specializují na dopravní nehody, které dokážou díky různým cvičením a dobrému vybavení dobře zvládat.

Jediní s Mercedesem

Při zásahu poznáte zdické hasiče celkem snadno, jako jediní v okrese vyjíždějí k zásahům s Mercedesem Vario. Vlastní ještě starší Tatru 148, na které je původní snad už jen karosérie.

„Tatru jsme přivezli z Kolína, pak jsme ji dávali dohromady a na sté výročí sboru už vyjela,“ vyprávěl starosta hasičů Jan Špaček. „Krátce potom skončila při zásahu na střeše, tak jsme ji zase opravili. Před čtyřmi lety zase chytla při zásahu kabina s celým motorem,“ dodal.

Zdičtí ale nelenili a u Tatry motor vyměnili, jenže ten opět vypověděl službu v letošním roce. Hasiči jej dokázali zase nahradit novým, dokonce během jediné noci. Při vší smůle ale po pouhých čtrnácti dnech vypověděla službu spojka. A tak by se zdickým nejvíc hodilo, kdyby už Tatru mohli vyměnit za novější vozidlo.