Náš popis berte spíš jako inspiraci nápadem než jako přesný návod. Každopádně nás zaujalo video na YouTube. Autor popisuje výrobu minikáry osazené starou kancelářskou židlí.

O komfort posezu ale zase až tolik nejde, jako spíš o řešení podvozku, který je velmi jednoduchý a přesto má obě nápravy otočné pomocí vodicí tyče.

Návod na Youtube: 

Zdroj: Youtube

„Šasi“ i nápravy nařežete z houževnatých prkének o tloušťce a šířce přibližně 3 x 10 cm. Přední nápravu ještě zpevníte dvěma kratšími prkénky, do kterých později ukotvíte řídicí „opratě“ a jejichž seříznutí do tvaru hodně rozevřených šipek (směrem ke středu nápravy) zároveň vymezí krajní rejdy nápravy.

Bytelné osy

K oběma nápravám zespodu pevně připevněte osu vhodnou ke kolům, která hodláte použít. Osy by měl být přichyceny bytelně, ale mezi ně a prkno nápravy můžete upevnit třeba kousek tvrdší pryže, která bude mít fukci jakéhosi silentbloku a pohlcovat rázy.

S šasi spojíte nápravy v jejich středech – dostatečně dlouhým šroubem (alespoň M10) s podložkami.

Vtip obou řízených náprav a tedy pekelného rejdu kárky je v propojení obou náprav vodicí tyčí, která vede spodem od pravého předního „ramene“ k levému zadnímu (případně obráceně, od levého k pravému).

Důležité je dobře změřit správnou délku vodicí tyče při vzájemné souososti obou náprav a šasi (tedy v režimu, kdy by kára měla jet rovně…). Na přední nápravu pak navážete řídicí opratě patřičné délky.

Posez už ponecháme vaší kreativitě, každopádně kancelářská židle s vhodným kovovým úchytem vespod bude jistě komfortní. Ale pozor, ať neusnete za řízením!