„Mrzí mě to, ale zase tolik mě to nepřekvapilo. Ani na tréninku se mi v poslední době nájezdy nedaří. Trenér mi řekl, ať zkusím něco vymyslet. Nevím, jak to vypadalo z tribuny, ale z mého pohledu jsem to neudělal až tak špatně. Bohužel závěr se mi nevydařil,“ uvedl Jan Besser.

Nepočítáš se tedy mezi penaltové střelce?

Trestné střílení jsem jel naposledy někdy v předminulé sezoně. Nejezdím ani v případě remízy v rozstřelu. Na penaltu máme v týmu hodně lepších hráčů.

Přesto můžete být spokojení. První domácí prohra přišla až v osmém zápase.

To určitě. Začátek sezony se nám podařil. Teď se z toho musíme oklepat, hodit to za hlavu a vrátit se k tomu, co jsme hráli v předešlých zápasech. A třeba rozjet další vítěznou sérii.

Kde vidíš hlavní důvody první domácí prohry?

Nedařilo se nám jako v minulých zápasech. Nedodržovali jsme pokyny, byli jsme rozlítaní, prostě to nebylo ono. Za stavu 0:2 jsem nedal penaltu, navíc ve třetí třetině jsme chtěli dostat soupeře pod tlak a rychle snížit. Místo toho jsme bohužel inkasovali. Asi jsme si nezasloužili vyhrát.

Dá se říct, že vám toho Jihlava moc nedovolila?

Hráli výborně. Zavřeli nám střední pásmo, měli jsme problém se k nim dostat. Prakticky jsme nestříleli, za první dvě třetiny jsme měli pouhých deset střel na branku. To je strašně málo. S takovou četností střelby těžko můžeme myslet na dobrý výsledek a dát nějaké góly.