„Bylo to složité a náročné, přiletěl jsem dost unavený. Cesta trvala asi dvaadvacet hodin, takže jsem prakticky jeden celý den cestoval a přestupoval. Do toho časová změna, musel jsem podstoupit test na koronavirus v zámoří, ale i v Česku. Naštěstí už jsem tady,“ ulevil si po příletu do České republiky Zach Frye v rozhovoru pro klubový web.

Šestadvacetiletý bek se vůbec poprvé v kariéře rozhodl pro nezámořskou soutěž, zvítězilo Kladno. Naposledy hájil barvy celku Kalamazoo Wings v ECHL.

„Zajímal mě jiný styl hokeje, nakonec jsem se rozhodl pro Kladno. Zjišťoval jsem si nějaké informace a vím, že jsou tu velmi oddaní fanoušci. Určitě mi neuniklo, že majitelem klubu je legendární Jaromír Jágr. Vím, že z Kladna pochází on i celá řada dalších známých hráčů. Také vím, že město hokejem žije,“ řekl Frye, který má na kontě i osmnáct duelů v AHL.

„V Česku jsem podruhé v životě, hráli jsme tehdy v Praze mládežnický turnaj. Navštívili jsme i výuku v jedné škole. S českou kulturou jsem se tak už částečně seznámil, ale je to už mnoho let. Vše si budu muset oživit a zažít znovu,“ přiblížil Frye.

A co od prvního Američana v barvách Kladna očekávat? „Snažím se hrát důrazně a poctivě dozadu, ale rád bych pomohl i směrem do ofenzívy. Doufám, že pomohu i góly,“ dodal na závěr vášnivý golfista, který obdivuje především Tigera Woodse.

NEKONČÍ. Mezi největší fanynky Martina Příhody rozhodně patří jeho dcera Vaneska. Také ona má podle slov zkušeného hokejisty podíl na tom, že i nadále pokračuje v kariéře.
Nestárnoucí snajpr v přípravě maká, s novým týmem by brzy rád do druhé ligy