„Letošní již osmadvacátý ročník byl přehlídkou moderního ženského hokeje v podání čtyř předních družstev z ligy žen, když čtvrtý tým byl složen z reprezentantek České republiky do šestnácti let," uvedla duše berounského ženského hokeje Václav Roztočil.
Také další týmy HC Cherokees Brno a Liberec dokázaly společně s pořádajícím Berounskými Lvicemi, že turnajové zápasy byly přehlídkou moderního ženského hokeje a bylo se na co dívat.
Na dvěstěpadesát přítomných diváků často odměnilo dívky silným potleskem a u dramatických momentů navíc mohutným fanděním.
Nejvíce šancí se dávalo výběru ČR do 16 let, který hrál Pink Ladies 16.
V prvním utkání turnaje mezi HC Lvice a Libercem dominovaly domácí hráčky, ale po vstřeleném gólu vždy liberecké hokejistky z brejku vyrovnaly stav utkání a tak zápas skončil 4:4. „Rozhodovaly samostatné nájezdy, které vyhrál Liberec 1:0 a připsal si tak další bod," doplnil vrchol zápasu Roztočil.
Ve druhém utkání dominovaly Pink Ladies nad Libercem a jasně zvítězily 9:0.
„V našem druhém utkání na turnaji nás posílily dvě hráčky maminy, které se vrátily na led po mateřských povinnostech a hned to bylo znát na naší hře. Zvláště, když do branky nastoupila reprezentační brankářka Jana Damajzlová, která nepustila ani jednu střelu. Když se pak střelecky dařilo Tereze Topolské, bylo to na skóre vidět," řekl Václav Roztočil. Lvice porazily Brno vysoko 5:0.
Když si v dalším utkání turnaje Pink Ladies snadno poradily s Brnem a bez problému zvítězily 3:0, musely Lvice čekat na výsledek mezi Brnem a Libercem. „Když Brno lehce přehrálo Liberec a zvítězilo 6:1, bylo jasné, že v utkání Lvic s Pink Ladies se bude hrát o vítězství v turnaji," komentuje vývoj turnaje Václav Roztočil, který okomentoval zápas o prvenství: „Po dramatickém průběhu, když Pink ještě těsně před koncem vedly jen 2:1, se diváci těšilo na vyrovnání skóre, ale reprezentantka do osmnácti let hrající za Pink Ladies Lédlová bombou do růžku branky Lvic smazala berounské naděje a utkání skončilo výhrou 3:1 pro Pink Ladies."
O vítězi turnaje bylo rozhodnuto, Lvice skončily v silné konkurenci na druhém místě, třetí skončily hráčky Brna a čtvrté byly hráčky Cherokees Brno. „Protože se turnaj hrál pod patronací Města Beroun, byly pro družstva připravené krásné poháry a suvenýry s městskou symbolikou, U předávání cen byl přítomen místostarosta Berouna František Ečer, který kvitoval úroveň turnaje," dodal Václav Roztočil.
Kromě ocenění týmů dostala další ocenění Lvice Tereza Topolská, která byla vyhlášena jako nejlepší střelkyně turnaje. „Osmadvacátý ročník je za námi, již začala příprava na další ročník, který bude s mezinárodní účastí a jistě u toho bude i Město Beroun," těší se Roztočil.