Přes zdravotní indispozice vybojovala Lokomotiva Beroun v žákovské kategorii neuvěřitelné 6. místo mezi 78 klasifikovanými žákovskými týmy z celé Evropy.
O tento ojedinělý úspěch se postaral hlavně čtrnáctiletý Tomáš Ludvík, který nasbíral 86 bodů ze 108 získaných do klubového hodnocení. „Tomáš ve znakových disciplínách potvrdil to, co už se o něm říká delší dobu, že ve své kategorii nemá v tomto plaveckém způsobu od Černého moře až po Lamanšský průliv lepšího soupeře. S lehkostí sobě vlastní si doplaval pro zlaté medaile na 100 metrů i 200 metrů znak a ze závodu na 50 metrů znak, který se plaval na rozplavby a finále, si za vítězství odvezl prestižní zlatou sošku berlínského medvěda," chválila mladého plavce trenérka Simona Pokorná. Tento mladík ovšem neměl hlavní slovo jen ve znaku. S výrazným náskokem pěti sekund zvítězil na 200 metrů polohovým způsobem a všechny své vrstevníky nechal za sebou i v závodě na 200 metrů kraul, kde zaostal pouhých 21 setin za magickou hranicí dvou minut. K těmto pěti prvenstvím přidal ještě stříbro na 100 metrů kraul, bronz na 50 metrů motýl a dvě čtvrtá umístění na 100 metrů a 200 metrů motýl.
V berlínském bazénu sklízeli úspěchy i další členové berounské výpravy. Dvanáctiletý benjamínek David Cozl se srdnatě popral nejen s nachlazením, ale také se soupeři, a to mu vyneslo dvě pódiová umístění v podobě stříbrné medaile za 100 metrů znak a medaile bronzové i na poloviční trati. Svou vysokou  výkonnost předvedl i člen české juniorské reprezentace Marek Štulík, který ve svých nejsilnějších kraulových disciplínách dokázal ruce i nohy rozkmitat natolik, že mu to vyneslo stříbrnou příčku na 50 metrů kraul a bronzové umístění na 100 metrů kraul. Neztratili se ani zbývající zástupci Berouna. Onderkovi přes vleklá zranění utekla top desítka na 200 metrů prsa jen o jednu příčku. Tomášek, Zahradník, Holanová i Nováková si vytvořili několik kvalitních osobních časů v padesátimetrovém bazénu a pro Mika s Bláhou byly závody i nezaplatitelnou zkušeností a motivací v jejich plavecké kariéře.