PÍSEK – BEROUN 0:2
Utkání dvou účastníků baráže s příslušností k první lize nabídlo bojovný a houževnatý hokej, kterému sice nechybělo tempo, ale jen tu a tam z něj vytryskla divácky opravdu atraktivní akce.
Vstup do zápasu byl vcelku opatrný. Častějšími hosty před soupeřovou brankou byli zpočátku Středočeši, ale písecký gólman Halmoši ani jeho protějšek Kůdela nemuseli řešit žádnou výraznější příležitost. Domácí hráče očividně svazovala dlouhotrvající herní odmlka, postupem času ale přece jen získali půdu pod nohama.
V prostředním dějství přibylo na obou stranách vyloučení i slibných příležitostí, přesto zůstal v platnosti bezbrankový stav. Napínavý ráz utkání tak nemilosrdně nabíral na intenzitě.
Čekání na první gól, který mohl barážové bitvě přinést definitivní rozuzlení, skončilo už po necelých dvou minutách hry ve třetí části. Písečtí chtěli vyhodit puk podél mantinelu, ten však zachytil na modré čáře Kaláb a jeho nahození vychýlil Hošťálek z dosahu brankáře Halmošiho – 0:1. Tento okamžik udělal píseckým hokejistům zápas mnohem těžší. Berounský celek už se mohl soustředit především na defenzivní práci a domácí se proti jeho hře jen velmi těžko prosazovali. K nebezpečnějšímu zakončení se dostávali velmi sporadicky a čas nemilosrdně plynul. V době, kdy se chtěli Jihočeši nadechnout k závěrečnému náporu, nechali za svými zády nekrytého Poláka, a ten vnesl bravurně provedeným nájezdem do berounských řad definitivní klid. K oživení pohasínajících nadějí nepomohla týmu IHC ani krátká power play.
„Věděli jsme, že nás nečeká nic jednoduchého, ale chtěli jsme ten zápas zvládnout a vykročit do baráže úspěšně. Bohužel se nám to nepodařilo. Hodně jsme se trápili v koncovce, což je naše celosezónní bolest, navíc to bylo i herně dost těžkopádné. Určitě bylo znát, že hosté ve středu hráli, zatímco my jsme bylo v podstatě tři týdny bez zápasu. Na to se ale nemůžeme vymlouvat. Zápas nabídl boj z obou stran a postupně dospěl k tomu, že ho může rozhodnout jeden vstřelený gól. A ten dal bohužel Beroun. Pak už jsme se museli do soupeře tlačit, ale hosté si to pohlídali a my už jsme se nedokázali prosadit. Pokud chceme v dalších zápasech uspět, musíme se daleko víc tlačit před branku, svádět ty nepříjemné souboje a dostávat se k dorážkám. To nám dnes chybělo. Naše fanoušky bych chtěl poprosit, aby nad námi nezlomili hůl a pomohli nám i v dalších zápasech. Uděláme maximum pro to, abychom soutěž zachránili," uvedl po utkání smutný písecký asistent Jiří Kudrna. Spokojený byl naopak trenér Medvědů Petr Novák: „Zápas se nám hodnotí dobře. Opět to nebyl asi pěkný hokej na koukání, ale máme tři body a kluci splnili přesně to, na čem jsme se domluvili. Hráli jsem poctivě a trpělivě z obrany, přičemž jsem využili šance, které jsme si vypracovali. Měli jsem jednu gólovou, tu jsem proměnili a jeden jsem dali z toho, že jsem se tlačili do branky. Jsme spokojení a víc to nemá cenu hodnotit, protože před námi je ještě šest zápasů."